Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitő lehet rossz közérzetem/ke...

Mitő lehet rossz közérzetem/kedvem/hangulatom?

Figyelt kérdés
Lassan 5 napja elkezdtem életmódot váltani a rossz szokásaimat kiküszöbölni először is az alvásomat rendszerezni, a súlyomból faragni azaz diétázni, és kicsit helyrerázni magamat. Nem volt olyan nehéz ahogy gondoltam csak vizet iszok, és kevesebbet, de mégis hasznos táplálékot viszek be. Gondolok itt a reggeli 3 extrás zsemle helyett zabkását az ebédnél a sültkrumpli+rántotthús kombó helyett valamilyen főzeléket soványhússal esetleg kis céklával stb... este meg nagyrészt tojást főzve/sütve, és naponta szedek vitaminokat, eszek fokhagymát, iszok üres teát/gyömbér teát, zöld teát, és mégis sokkal levertebb vagyok, hiába érzem hogy van energiám olyan "bár meghalnék" érzésem van, és mellette egésznap megy a hasam akár 5-6 szor is. Pedig épphogy jobban kéne magam éreznem nem? Vagy ez mitől lehet egyáltalán, hogy ennyire depresszíven szarul érzem magam, és még mellette megy a hasam is?

2020. aug. 27. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:
5 nap nem sok. 5-6x hasmenés határozottan nem normális, az inkább orvos. Most hogy kevés/kevesebb szénhidrátot fogyasztasz, ami a tested üzemanyaga nagyjából. Az agy rengeteg szénhidrátot fogyaszt a normál működése során, most hogy a kevesebb mennyiséget kap úgy fáradtabb lehetsz. De ez az elején normális.
2020. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Semmi baj. Az emésztést bélbaktériumok végzik. Ahogy eddig étkeztél, nyilvánvalóan ahhoz idomult a bélflórád; azok a bacik szaporodtak, amik a bevitt táplálékból profitáltak. Drasztikus étrendváltás esetén ezek a bacik éhen halnak, de legalábbis vészesen lecsökken a számuk, az új kajákhoz szokott bacik pedig még nem szaporodtak el kellő számban. Ha a bélflóra nem érzi jól magát, te sem fogod, hiszen amikor eszel, voltaképpen őket táplálod. Cserébe ellátnak energiával, vitaminokkal, enzimekkel, hormonokkal. Persze ez így szörnyen le van zanzásítva, de ez a lényeg. Mellesleg a sovány hús korántsem egészséges. Zsírra (nem olajra, mert attól nem ürül az epe!) nagyon is szükség van, és tévedés azt hinni, hogy a zsír hizlal.
2020. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!