Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen csípés lehet ez?

Milyen csípés lehet ez?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt megcsípett valami egy parkban. Körülbelül 4cm átmérőjű piros folt a közepén egy hólyagszerűség van amiben ilyen vízszerű folyadék van. Nagyon viszket és fáj is. Én valami pókcsípésre gyanakszom. Kinek volt már ilyen?
2010. aug. 6. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem jelen pillanatban is egy ilyen vana lábamon, megdöglök, annyira viszket, bazinagy foltban körülötte piros is. tegnap a virágoskertben dolgoztam, ott csípett meg valami, de nem értem tetten az elkövetőt, sajna nem tudom, mi lehetett.

Lehetett pók, vagy valamilyen bogár. Ki tudja?... Ha nagyon bedagad, vagy elfertőződik, dokihoz kell menni vele, addig meg kalciumot iszom, borogatom és kenem Fenistillel. Jobbat nem tehetek.

2010. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettőtöknek azt tanácsolnám, hogy mutassátok meg sebész szakorvosnak. Teljesen mindegy, mi csíp meg, a java fertőzést okoz. A mezei szúnyogcsípés is. Nem fognak megmosolyogni, hogy ilyesmivel orvoshoz mentek, mert nagyon sok elfertőződött csípést kezelnek nap mint nap. Nem igazán érdemes sokáig várni vele, mert az ismerős kezén lévő szúnyogcsípés úgy elfertőződött, hogy 9 öltéssel varrták végül össze a kézfejét a sebet.
2010. aug. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem szeretek minden kis "hülyeségért" orvoshoz menni, de igazad van és most lehet elfogok. :D
2010. aug. 6. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok: nekem elmúlt a Flucinar-tól. Előbb a duzzanat húzódott vissza, aztán ma reggelre elmúlt, most úgy néz ki, mint egy mezei szunyogcsípés ha nem vakarja az ember.

Szóval a sebészt kihagyom, de valóban érdemes foglalkozni ezekkel. Tapasztalatom szerint (a családban előforduló esetek alapján) a legnagyobb baj akkor van, ha elszíneződik a csípés (pirosról másmilyenre).


Kérdező, te hogy vagy?

2010. aug. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!