Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másfél hete nem érzem az...

Másfél hete nem érzem az ízeket és a szagokat. Akik ebben a helyzetben voltak, nektek mennyi idő után kezdett újra visszajönni az ízérzékelésetek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok/voltam koronás, csak náthás, de nátha után még mindig nem jött vissza a szaglásom és az ízérzékelésem.

Semmilyen szagot nem érzek, pedig már alig folyik az orrom.

A kajákat meg fura ízűnek érzem, egyiknek sem érzem az igazi ízét, ha nem látnám, azt se tudnám mit eszem.



2020. szept. 30. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Voltál teszten? Egyébként eléggé korona gyanús. Sőt szinte biztos, hogy az.
2020. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

"Nem vagyok/voltam koronás"

Honnan veszed?

2020. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
De. Nathanal eddig nem tart
2020. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Korona lesz ez, a lányomnál pont így volt. Neki egy hét után jött vissza és a doki szerint ez korán volt, több ideig szokott tartani. (tesztelték). Náthának ezz sok! lehet még pár betegség, egész súlyosak is de ott általában nem hirtelen jelentkezik az íz és a szaglásvesztés.
2020. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem emlékszem arra, hogy nátha miatt valaha is ne éreztem volna az ízeket. A szaglás és az ízlelés elvesztése a korona vírus egyik tünete. A saját és környezeted biztonsága érdekében hívd fel a háziorvosodat. Ő majd eldönti mi a további teendő. Nem kell aggódni, lehet tényleg csak náthás vagy.
2020. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Meg az is lehet, hogy koronás, de csak nathaszeru tünetekkel. Hívd fel a dokit, tényleg!
2020. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Tehat ne bagatellizald el a tobbi ember egeszseget es eletet. Telefonalj es maradj otthon. Felek, hogy szanszet mentel eddig is.

Ez Korona, de ha nem az volna is ugy kellene tekinteni.

2020. okt. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem már kétszer is volt szaglás- és ízvesztés pár éve erős nátha után, tehát nem biztos, hogy korona, persze ezt csak teszt tudja kimutatni. Lehet neked is a nátha megszűnése után jön vissza, használj sós vizes orrsprayt, és ha 2 hét után is továbbra sem érzed a szagokat, akkor hívd fel a körzeti orr-fül-gégészetet.
2020. okt. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

"ha 2 hét után is továbbra sem érzed a szagokat, akkor hívd fel"

Persze, a másfél hétre tegyen rá még kettőt, ugye? Úristen! Olyan nehéz felfogni, hogy járvány van, amit teljesen tünetmentesek is terjesztenek, és amibe az idősek, betegek könnyen bele is halhatnak? Miért olyan nehéz felhívni a háziorvost ilyen tünetekkel azonnal?????

2020. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem a másfél hétre mondtam, hanem összesen 2 hétre, tehát ha 4-5 napon belül sem múlik. Mivel azt mondta nem koronás, gondoltam tesztelték már, és ekkor az orr-fül-gégész tudja megnézni mi a baj.
2020. okt. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!