Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám kiküszöbölni az...

Hogyan tudnám kiküszöbölni az ebéd utáni asztalra borulós álmosságot? Szinte minden nap ez van.

Figyelt kérdés

Nem akarok folyton kávézni mert a gyomrom sem bírja és mentalisan sem tesz jót.

Többször eszem a nap folyamán keveset. Az ebéd is kis adag és se nem zsíros se nem cukros. Főleg lassú felszívódású szénhidrátokat eszem valami fehérjével. Ma pl zöldséges köles volt reszelt sajttal, tegnap héjában sült krumpli meg sütőtök gombás túróval de mindegy mit viszek mindig ez a vége. Érdekes hogy a tízóraitól nem csak az ebedtől leszek brutál álmos. Olyan szinten, hogy alig tudom folytatni a munkám.


2020. okt. 1. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
kajakoma, szerintem nem nagyon lehet mit kezdeni vele, termeszetes folyamat, hogy a ver a gyomorba megy, es nem az agyba az emeszteskor. ha nem eszel nehez eteleket, es kis adagokban etkezel akkor szerintem mar megtetted amit lehet. probalj esetleg jobban kipihenni magad ejszaka, hogy ne tegyen ra a kialvatlansag is a faradtsagodra
2020. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Lefekszem 9kor és 8 órát alszom. Már korábban nem tudok. :(
2020. okt. 1. 13:23
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Amikor felébredsz reggel, nem vagy fáradt, vagy esetleg 1-2 óra múlva felkelés után? Alvási zavar is lehet, hogy pl. nem tudja a szervezet kipihenni magát eléggé az éjszaka folyamán (de persze ezt nem veszi észre az alvó ember)
2020. okt. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Változó.
2020. okt. 1. 13:29
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha kevesebbet eszem, nálam nem jön elő, vagy csak enyhén. Próbáld ki, csak az ebéded felét edd meg, a másik felét délután.
2020. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Alkati kérdés ez, én evés nélkül is elálmosodom. Délután 2 óra körül mint akit leütöttek . De 40 perc relax után semmi bajom. Ha viszont nem pihenek, akkor estig használhatatlan vagyok.
2020. okt. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az inzulinrezisztencia tünetei között szerepel a "kajakóma". Szóval lehet, hogy IR-es vagy, de az is lehet, hogy olyan ételeket eszel, amiket nagyon nehezen tudsz megemészteni (nálam a hüvelyesek és az étolaj ilyenek).

Én IR-es vagyok régóta. Amióta odafigyelek a szénhidrátra (és étolajat sem használok), nagyon ritka nálam a kajakóma. Előtte mindig elálmosodtam ebéd után, volt, hogy ülve elaludtam. Kávét hiába ittam, nem segített.

Azt nem tudom, miért ebéd után jön ki ez leginkább. Talán mert általában akkor eszik az ember legtöbbet. Nálam néha vacsora után is előfordult, de elég ritkán.

2020. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szedjél krómot. Az jó erre. A króm feldolgozza a szénhidrátokat.
2020. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
5. Pont ezt csinálom. Csak addig eszem amíg éhes vagyok egy falattal sem többet. Szóval ennél kevesebbet nem tudok enni mert akkor éheztetném magam. Nem viszek ebédre soha hüvelyest és étolajat nem emlékszem mikor használtam utoljára. Évekkel ezelőtt. Nem használok hozzáadott zsiradékot semmit. Az irt nem tudom kideríteni mert orvoshoz most biztos nem megyek amíg tart a járvány. De 5 éve volt cukorterhelésem. Ami rendben volt.
2020. okt. 1. 15:19
 10/17 anonim ***** válasza:
vashianyos is lehetsz akar, annak is jele a faradtsag.
2020. okt. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!