Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Édeanyámnak epeköve van,...

Édeanyámnak epeköve van, idős, fulladása miatt nem altatható illetve nem műthető. Tudtok-e valamilyen jó fájdalomcsillapító gyógyszert? Mert az eddig használtak, nem érnek semmit. Chologol cseppeket, epehajtóteát, buscopán és bilobenet szedett.

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
a kövei milyen nagyok ?
2010. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez elég baj...Gondolom, epekő alatt az epehólyagban lévő követ érted. Érdekes, hogy a nagyobb méretű kövek okoznak kevesebb panaszt, mert a kicsik be tudnak szorulni a hólyag nyakába, ezért nem ürül az epehólyag és ebből van a görcs, gyulladás. Iszonyúan tud fájni és a sokszori gyulladás, elzáródás könnyen okozhat hasnyálmirigy gyulladást, ami már nem egy életbiztosítás...Ezért javasolják a mielőbbi műtétet. De mivel édesanyádnál ez nem megoldható, arra kell törekedni, hogy rendkívül szigorú epediétával sikerüljön megakadályozni a görcsöket, gyulladást. Sajnos ez sem mindig elegendő, van, aki szinte a "hideg víztől" is görcsöl. Otthon megelőzésként lehet kisérletezni a fekete retek levével, Raphachol granulátummal, görcs esetén simaizom görcsoldókkal, mint NoSpa Forte, Papaverin, Troparin Combinatum. Erős görcs esetén bizony be kell menni a kórházba, mert a háziszerek, patikai gyógyszerek sem segítenek és azoknál erősebb hatású, infúzióban adható gyógyszerek kellenek. Az a baj, hogy a gyökeres megoldás a műtét lenne, amit manapság általában el tudnak végezni laparoszkóppal, de itt is szükséges az altatás...


Javulást, ill. folyamatos görcsölésmentes életet kívánok.

2010. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az epehólyagban lévő kövek mérete 2cm és 2,5 cm.Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 11. 18:57
 4/5 margoz ***** válasza:
Nem értem hogy miért nem müthető?Ha nem lehet altatni,akkor ott van a gerinc érzéstelenités,nem hiszem hogy az orvos azt mondta -Nem mütjük,hisz ugyan olyan veszélyes,mint a vakbélgyuladás,ha perfolál,abba bele hal.vagy csak fél és megprobálja alternativ modon gyogyitani önmagát.
2010. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Üdv! Látom már nem mai a kérdés, de azért hátha segít: én egy 25 lány vagyok, májusban műtöttek, mert már más megoldás nem volt, annyira begyulladt az epehólyag. Ha a műtét nem lehetséges, amit én is kizártnak tartok, akkor ajánlani tudom még a Carmol cseppet, ami hasonló a Cholagolhoz, viszont még több gyógynövényt tartalmaz. Próba, szerencse. De mint frissen műtött mondhatom, nyilván ezzel sem lehet sokáig halogatni a műtétet. Jobbulást kívánok!
2010. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!