Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bantalmazottkent, hogyan...

Bantalmazottkent, hogyan kezdjem a pszichologusnal ?

Figyelt kérdés
Aki volt hasonlo helyzetben, hogyan kezdte elmeselni a tortenetet, hogy erteheto legyen a pszicholgus szamara ?

2020. nov. 7. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Bízd rá magad, majd kérdez.
2020. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Majd ő tudni fogja.
2020. nov. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. En arra gondoltam, elso talalkozaskor, en kezdem a beszelgetest, azaz meselni kell tortenetemrol.
2020. nov. 7. 18:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Értelmi bántalmazásban voltam. Első alkalomra végiggondoltam a történteket, és igyekeztem egy vázat adni: honnan hová jutottunk el, mi bánt és bántott. Az első alkalom 95%-ában én beszéltem, a pszichológus 1-2 dolgot kérdezett, ami nem volt számára világos. A második alkalomtól kezdve tudtunk már az ő kérdései mentén is menni. Én is mindig készültem kérdésekkel: mit nem értek? Miért nem tudok megbocsátani? Rám miért van nagyobb hatással, mint másokra? Volt, hogy egy konkrét levelet vittem be átbeszélni. Soha nem fogom elfelejteni, ahogy mondatról mondatra átbeszéltük, és kielemeztük, hogy mely pontoknál érzek bűntudatot.

Amikor történetet mesélek, nem szeretem nevén nevezni, hogy védjem őt. A pszichológusnál ne csinálj ilyet. Nevezd nevén az illetőt :)

Nekem nagyon hasznos volt eljárni pszichológushoz. Bízom benne, hogy hasonló élményed lesz, és fel tudod dolgozni a történteket.

Sok sikert!

2020. nov. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!