Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet a gyógyszerszedésből...

Lehet a gyógyszerszedésből bajom??

Figyelt kérdés
Sziasztok. Előre leszögezném, hogy sajnos egészség szorongással (hipochonderséggel) küzdök és nagyon rátudok pörögni dolgokra, nem tudom, hogy most is ez van e bennem. Két három hete flector dolo rapid illetve algoflex rapid készitményeket szedek néha 2-3 nap kieséssel is néha viszont napi 2 szem is lemegy a fogaim miatt. Sajnos csak most határoztam el magam, hogy elmegyek vele orvoshoz, de csak kedden tud fogadni. Ezalatt az idő alatt viszont rettegek attól, hogy gyomorvérzésem vagy gyomorfekélyem lesz a beszedett fájdalomcsillapitóktól. Amig tudok tűrök de a legtöbben tudjuk milyen egy fogfájás:/ azzal nyugtatom magam, hogy nagyon sokan hónapokig szednek fájdalomcsillapitókat, de mindig ott van bennem a félsz... Köszönöm előre a válaszokat!!

máj. 16. 20:49
1 2
 1/13 Katona Dius ***** válasza:
100%
Ha napi 2 szemeket szedsz, nem lesz bajod. A flector erősebb verziójából is 2-3 adag a max ajánlott, a sima doloból valószínű mehet több is (betegtájékoztató megmondja), az algoflex meg 4-óránként szedhetó. Ha csak 2-3 szemet szedsz naponta, no para.
máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben. Azért arra figyelj, hogy többnyire kajával vagy étkezés után max egy órával szedd be ezeket és ne üres gyomorra, de ha néha üres gyomorra szeded be se lesz baj.
máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Megnyugtattatok!

Átolvastam a betegtájékoztatókat és abba volt beleirva, hogy hosszútávon nem ajánlott mert kialakulhat gyomorvérzés is de nem voltam benne biztos, hogy az utóbbi 3 hét kisebb nagyobb kiesésekkel annak számit e már.

máj. 16. 21:01
 4/13 Katona Dius ***** válasza:
Hosszabb táv általánap hónapokra vonatkozik. Sok mellékhatást felsorolnak, amivel bele hozzák az emberbe a félszt, nyugi, én is szoktam agybajt kapni, mikor olvasom, miket okoz.
máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ügyelj arra, hogy a gyógyszer ne üres gyomorba kerüljön, és minél rövidebb ideig szedd. Szóval igyekezz orvoshoz.
máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igyekszem, már elszántam magam, hogy kedden elmegyek és a feltárjuk a bajt. Enni próbálok igaz az utóbbi két napban nem nagy étvágyam van, lehet az ideg (az emlitett dolog miatt) vagy a tudat, hogy fájni fog a fogam ha eszek.
máj. 16. 21:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyél pépeset, azt nem kell rágni. Ha van otthon daraboló dobd bele a kaját, és akkor sem kell fájós foggal rágni. 😀
máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A vérképedet akkor hazavágtad már ennyi idő alatt.
máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

5 és 7 vagyok.

Figyeld a székleted, ha az megnyugtat: gyomorvérzéstől szurokfekete lenne a székleted. Nem sötét, hanem fekete!

Nem lesz semmi baj, ne aggódj!

máj. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azóta beugrott, hogy valszeg a flectortól nincs étvágyam szóval az ki is fùjt. Ha kell szednem valamit akkor algoflex.

Igen sajnos tudom, hogy most a vérképem egy darabig borzalom lesz... kedves utolsó, köszönöm! Gondolom más tünetei is lennének? Gyomorfájdalom vagy hasonlók.

máj. 18. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!