Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok rosszabbul ha...

Miért vagyok rosszabbul ha egészségesebben étkezem?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus vagyok 11 éve már. Próbáltam a teljes vegán életmódot viszont nekem nem megy. Akármennyire is káros a tejtermék, nem tudok lemondani a sajtról, túróról, tejfölről, tejet magába csak mostanában iszok mert kívánom nagyon. Rosszul ettem sokszor, csoki és sok kenyér, egészségtelen kaják. Mostanában figyelek arra mit eszem. Tojást, avokádót, sok zöldséget és sok gyümölcsöt eszem. Azonban mindig felvagyok puffadva, a székletem megváltozott. Idáig normális volt, napi többször mostanában nincs mindennap de ha van is kemény. Fáj a hasam is. Magam miatt akartam sok egészséges ételt enni, de nem tetszik a szervezetemnek. A bab, banán, borsó, kukorica, káposzták okozzák a legtöbb tünetet. Mit tegyek?

2020. nov. 14. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A tejtermék nem káros, csak azoknak, akik érzékenyek rá. Plm tejfehérje, tejcukor stb. Ugyanez a glutén is. Aki nem érzékeny rá, akkor sem, ha tudatlan eleltmodtanacsadok ezt állítják. Megsúgom, a dietetikusok alap molekuláris biológiát sem tanulnak az egyetemen, az élelmiszerekről már ne is beszéljünk. És így adnak tanácsot. Nem egy ilyen Semmelweisen végzett dietetikus bukdácsolását láttam már egyetemen...
2020. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"A bab, banán, borsó, kukorica, káposzták". millió meg egy oka lehet, hisztaminérzekenység, fruktóz intolerancia stb. stb. Egyenkent ki kell próbálni, hogy melyik okoznak tünetet, csak úgy lehet kideríteni, hogy mi a bajod
2020. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sok fajta "egészséges" táplálkozási irány létezik és minden szervezet más. Ha te rosszul érzed magadat valamelyiktől, akkor lehetséges, hogy az SZÁMODRA mégsem annyira egészséges, mint gondolod.


Ahogy #2 is írta, meg kell próbálni kiiktatni bizonyos ételeket és figyelni, hogy milyen változások lesznek. Én a tejtermékekkel kezdeném. Azt is kipróbálnám, hogy gyümölcsöket inkább csak délelőtt eszek.

2020. nov. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!