Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tippek egészségesebb, stresszm...

Tippek egészségesebb, stresszmentes életmódhoz? Bővebben történet lent.

Figyelt kérdés
16 èves lány vagyok. Nagyon sokat stresszelek az iskola miatt. Napi kèt órát buszozom, ami teljesen kikèszít. Nincs semmi ètvágyam. Dèlutános vagyok, fèltizenkettőtől este fèlkilencig nem vagyok itthon. Dèlelőtt nem eszem, mert egyáltalán nincs semmi ètvágyam, dèlután iskolában vagyok, ès akkor pedig azèrt. Voltak napok amikor konkrètan elfelejtettem enni. Lehet azèrt sincs mèg ètvágyam, mivel nem vagyunk egy gazdag család, sokszor ugyanazt esszük, amit szintèn nagyon utálok. Anyukám nem vesz zöldsèget-gyümölcsöt mert nincs pènz rá vagy tudomis èn, de nem vesz. Ettől nagyon gyenge vagyok, èrzem. Fogèkony a betegsègekre, átlag megvagyok fázva, fáj a torkom, vagy csak simán hányingerem van egèsz nap. A hajam egy nap alatt bezsírosodik, a bőröm hófehèr, átlag fáradt vagyok fáj a szemem, a fogaim, annak ellenère, hogy kiskorom óta rendesen mosom, reggel este, ès semmi bajuk sincs látszólag. Viszont szerintem nem is az evèssel lenne itt gond, hanem a sok stresszel, azthiszem, ez miatt nem megy le nèha semmi a torkomon. Nem tudom mit csináljak, hogy csökkentsem. Nem èrzem magam jól a bőrömben, már szinte èlni sincs kedvem. Nincs erőm, nincs motivációm. Ha arra gondolok, hogy a jövőmèrt teszem, nèha belegondolok hogy megèri-e. Adjatok tanácsokat kèrlek!
2016. nov. 20. 23:30
 1/2 anonim válasza:

Szerintem meny el orvoshoz es neki mond el panaszaid

Vagy menjél egy gyógy patikába es kerdez etvegyfokozo es nyugtato hatású gyógyszer után

2016. nov. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mansour ***** válasza:

Az egyoldalú étkezésen viszonylag könnyű segíteni. A répa, káposzta, alma, vöröshagyma szinte mindig olcsó, télen a narancs is (legalábbis mindig van valahol akciós). Ezek nagyon hasznos élelmiszerek, főleg nyersen fogyasztva. Ezenkívül olajos magvakat is érdemes fogyasztani, ezekben vannak a legnagyobb arányban a hasznos nyomelemek (a napraforgómag, a mogyoró nem drága). A fagyasztott zöldborsó, zöldbab és spenót is viszonylag olcsó, és ezek ráadásul könnyen és gyorsan elkészíthetők.Minden nap kell valamilyen zöldséget, gyümölcsöt enni!

A náthára, torokfájásra nagyon jó a gyömbér, minden nap egy kis darabot el kell rágni (ez sem drága, 100 Ft árú gyömbér két hétre is elég) és az emésztésnek is jót tesz.

Ha nem étkezel rendesen, sosem leszel egészséges, ezt beszéld meg anyukáddal, biztosan ő is azt szeretné, hogy ne legyél beteges, de ehhez fontos a jó táplálkozás (és egy kis mozgás sem ártana).

A stressz már nehezebb ügy. Ha nem tudod egyedül kezelni, ebben segítséget kell kérned valakitől, esetleg pszichológustól. Végső esetben el kell gondolkozni azon, hogy megfelelő-e ez az iskola a számodra, vagy inkább valami más lehetőség után kellene nézni. Nem tudom, milyen iskolába jársz, de ha az iskolai stresszt ennyire nem bírod, akkor nagy valószínűséggel majd a munkahelyit sem fogod bírni. Ezért a jövőd szempontjából azon is el kell gondolkodni, milyen életmódot szeretnél majd folytatni, a jobb anyagi körülményekért mit vagy hajlandó vállalni.

2016. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!