Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok rendesen aludni?

Miért nem tudok rendesen aludni?

Figyelt kérdés
Általában este 22 óra körül már el szoktam aludni és kb. 8-9 órát szoktam aludni (ha nem ébresztőre kelek). Most viszont ez nem megy, már körülbelül egy hónapja. Rendre hajnali 4-5-6 óra körül tudok csak elaludni, és 13-14 óra körül kelek fel (ha nem állítok be ébresztőt). Viszont ma például nagyjából fél órája keltem fel. Napközben már nem is tudom rendesen kipihenni magam (világos van, zajos, mindenki ébren van és mászkál) és ugyanúgy este, éjszaka már nem vagyok elég aktív és nem tudom rendesen elintézni, amit szeretnék (sötét van, csend, sehol senki, esti “aludni kell” hangulat van). Ezen változtatni kellene, csak nem tudom hogyan.
2020. dec. 12. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Velem is ez van mióta online oktatás van, hogy egyszerűen nem bírok elaludni, nem fáradok le annyira, mint mikor iskolába jártam, utaztam, sétáltam. Elkezdtem edzeni napi fél órát, hátha lefáradok és eltudok majd aludni, de ez sem segít, és most a futásra próbálom rávenni magam, hátha:D
2020. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Felborult a bioritmusod, persze hogy nem tudsz aludni este 10-kor, ha délután kelsz fel.

Állítsd vissza, egy teljes napig ne aludj, aztán másnap feküdj le este 10-kor.

2020. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es Lehet, hogy tényleg ez a baj, mert korábban nekem sem voltak ezzel soha gondjaim. Mindig szerettem aludni és jó sokat is aludtam, de ilyen még sosem volt. Annyi, hogy én mondjuk szinte mindig fáradtnak érzem magam, nyúzott vagyok, lassú stb., de aludni nem tudok.

2-es Ezt próbáltam, de ez nem vált be. Amíg volt tanítás addig ugye eleve fel kellett kelnem, mert reggel és délelőtt is voltak óráim. Elaludtam hajnalban, felkeltem, hogy részt vegyek a 8-as órámon és utána egész nap ébren voltam, nem aludtam semmit stb., de ugyanúgy csak éjszaka tudtam elaludni (talán egy-két órával korábban, de az szinte semmi) és másnap délután keltem fel. Lefeküdtem aludni és csak forgolódtam, nyüglődtem, de aludni nem tudtam. Azóta is próbáltam, de nem ment.

2020. dec. 12. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!