Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáj a fülem. Mit csináljak?

Fáj a fülem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Voltam fül-orr-gégészeten 2-szer ezen a héten, mert eldugult mindkét fülem. Első alkalommal mindkettőt kimosták. Másnap azért mentem vissza mert a bal fülem megint eldugult. Jó lett, aztán tegnap elkezdett fájni, de nincs eldugulva. Menjek vissza az orvoshoz? Lehet attól van, mert gyakran be van dugulva az orrom?
2020. dec. 20. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A kettő összefügg. Lehet valami kis gyulladás, amit az orvos sem

lát.

Kezeltetni kellene.

Először is otthon meleg sót rakj a füledre.

Tedd egy tiszta zokniba, jól kösd el, s tedd be egy tányérban a sütőbe.

(Mikróba ne, mert kigyulladhat.) Aztán vedd ki, tekerd egy töröközőbe és tedd a füledre. Hétfőn meg menj vissza, mert ez gyulladás.

Közben használj orrcseppet, gőzölj kamillafőzet fölött.

2020. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most pont ezt csinálom. Orrcseppeket már használok. Szerintem is vissza kellene mennem, mert nem biztos hogy elmúlik.
2020. dec. 20. 13:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképp menj vissza, amíg még kezelhető, mert később lehet, már nem. Ha van opciód, akkor választhatsz másik orvost is.

Én nem tanácsolnám a meleg sót, mert van, amikor többet árt mint használ.

2020. dec. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!