Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit és hogyan egyen apukám?

Mit és hogyan egyen apukám?

Figyelt kérdés
Stroke-ja volt, és azóta megsérült az agyában az a központ, ami az étkezést szabályozza.Levestől, zsemlemorzsától állandóan köhög, mikor eszik.Mindíg félünk, hogy egyszer félrenyel, és megfullad.Mamám is úgy fulladt meg szegény.

2021. jan. 2. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem az orvost is megkérdezitek, aki kezelte édesapádat. Hidd el, ne itt várd a megváltást... Én biztosan nem innen tájékozódnék, kikérném egy szakember véleményét inkább.
2021. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt mért nem orvostól és dietetikustól kérdezed? Ezek szerint tök mindegy, mit eszik, ezt orvosilag kell megoldani.
2021. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azon már túl vagyunk, hogy megkérdezzük.Az orvos megvonta a vállát, és közölte, hogy ez a betegség ezzel jár.Azért kérdezem, hátha van tapasztalat ilyen témában itt.
2021. jan. 2. 12:23
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézz körül Facebook csoportokban, ott jobban találsz olyanokat, akiknek van tapasztalatuk.

Ilyenkor szerintem a szondatáplálás is szóba jöhet.

2021. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Tudom, hogy az plusz pénzbe kerül, de magánorvosnál érdeklődtetek már?
2021. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor másik orvos. Az nem orvos, aki elhajt!
2021. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszéljetek egy másik orvossal.

Megérne egy neurológiai magánrendelést a dolog, persze lehet hogy másik szakrendelést fog javasolni, de akkor legalább már tudjátok, hogy merre induljatok.

2021. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Egyenlőre még tud enni, de egy óráig eszik.Még foga sincs sok, amiatt is nehezen esik. A járványhelyzet miatt még nem jutottunk el magánorvosig. Volt még bipoláris zavara is, amiatt meg pszichiátrián is voltunk.Ott se lettünk okosabbak.
2021. jan. 2. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem igaz ,hogy itt nem tudnának valami hasznos tanácsot adni.

Sajnos én is megjártam strókosként 3.esetben az intenzív osztályt is.

Agytörzsi műtéten estem át.Ha most covidosként,ezzel az életkorral kórházba kerülnék,azt mondanák,a halott gyűjtő közelébe vigyék,pár órája van már csak vissza.Életem annak a középkorú dr nőnek köszönhetem,aki nagyon gyorsan felmérte,nagyon nagy a baj.

Késő este roham mentővel vitetett a 160 kmre lévő érszebészeti klinikára,ahol már a műtő ajtóban felkészülve vártak az orvosok,műtőssegédek. 1.40 óráig tartott a műtétem,altatás ,érzéstelnités nélkül. Hogy az ebben a betegségben nem járatosak is értsék,ha ide nem jut vér,oxigén,pár órán belül bekövetkezik a halál.A kérdés kiírónak a táplálkozási központja sérült.Ilyen betegtársaim is voltak.Őket fel ülteték,és pépes élelme adtak a szájukba . "Cumis" üvegből itták a folyadékot.Nem is fekhettek egész nap,fotelban ülni is kellet.A fotelhoz voltak rögzítve .

Igazából értem sem sokat adtak volna műtét előtt.

Másnap a doki elmondta,1000 ből 1 tudunk úgy vissza hozni,hogy szinte nincs maradandó károsodása . A másik meg aki nem hal bele,élete végéig valamilyen szinten nyomorék lesz.

Majd amikor vissza kerültem körzetem orvosaihoz,kezüket összecsapva mondták,kérdezték,maga még él,és járni is tud ? Magának nagyon jó őrző angyala van. Jártam vissza szakrendelésre,magán rendelésekre.

Ott sem tudtak többet mondani,mit a kórházi kezelő orvos.

Nagy változás már nem várható,meg kell vele barátkozni.

Az agyba beültettek 1 értágitót,amit fél év mulva ujabb műtéttel kicseréltek.A magas vérnyomásomból normális vérnyomás lett.Azóta gyógyszer sem kell.

Ezt a betegséget csak az tudja átérezni,aki maga is át esik rajt.

A betegnek türelmet,és jobbúlást kívánok.

A hozzátartozóknak is türelmet,szenved ő éppen eleget .

2021. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Kilenceske!

Majd, ha meg találtad az elgurult gyógyszeredet, próbálj a kérdésre is válaszolni.

A hasznos tanácsot meg ne is emlegesd.

2021. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!