Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A túlsúlytól lehet mostanában...

A túlsúlytól lehet mostanában melegem?

Figyelt kérdés
Ahogy beköszöntött a hidegebb időjárás és többet járok gyalog akkor vettem észre, hogy egy kis mozágstól is rettenetesen leizzadok. A kis mozgás annyit jelent, hogy otthonról besétálok a munkahelyemre, ami kb 800-900 méternyi távolságot jelent. Ez amúgy nyáron is megvolt, csak akkor a meleg miatt volt rá magyarázat, bár nyáron igyekeztem a munkán kívül mindenhová biciklivel járni. Amint beérek rögtön lever a víz, törölgetnem kell a homlokomat. Ez kb 10-15 percig tart, ahogy megpihenek elmúlik. Nem is a legvastagabb kabátom van rajtam, hanem egy átmeneti kabát szerűség és mégis. De próbáltam már azt is, hogy nem veszek fel pulóvert, csak a pólóra a kabátot, akkor is ugyanez a helyzet, tehát szerintem nem túlöltözés az oka. Ha boltba gyalog megyek és hazafele cipekedek, akkor konkrétan mindenhol folyik rólam a víz, a lábam szára (a sípcsont tájékán) fájni kezd és úgy érzem magam, mint aki maratont futott. 30 éves vagyok, férfi, 170 cm és 86 kg körül (novemberben mértem magam utoljára). A BMI index szerint túlsúlyos vagyok, így talán érthető is az izzadás meg a rossz állóképesség, de nyáron rengeteget kerékpározok, simán letekerek 30+ km-t is és akkor nem vagyok annyira ki, mint mikor boltból cipekedek gyalog haza. A másik, hogy szintén valamikor ősztől eléggé sok lett a gyomorsavam. Ezt legjobban a torkomban érzem, pl. most is marja egy kicsit. Rennie-t szoktam bevenni, ha már nagyon nem bírom, de ezt meg nem akarom túlzásba vinni, mert vesekövet okozhat.

2021. jan. 15. 12:46
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Több minden betegsèg is állhat a háttèrben, pl: pazsmirigybetegsèg, cukorbetegsèg. A kávètòl is lehet izzadni. Számos tudatmódositó szernek, gyógyszernek, stimulánsnak lehet az egyik mellèkhatása az izzadás. Sportoljál ès diètázzál! Súlyzós edzès magasan a lebjobb módszer. Csökkentened kell a napi szènhidrátbevitelt! Egyèl brokkolit ès zöldsègeket megpárolva. Kerûlt a kenyeret, a zsiros húsokat, ès a sûlt krumplit.
2021. jan. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!