Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet valamilyen egeszsegugyi...

Lehet valamilyen egeszsegugyi oka annak ha valaki igen lassu?

Figyelt kérdés
A lanyom miatt aggogom. 18 eves. Minden mozdulata lassu, energiatlan. Diak munkaban is volt mar ebbol problemaja. O is tudja, az onbizalma O. Legutobb nem mert elmenni egy buliba, ahol kozosen foztek volna. Borzasztoan lassan pucol krumblit es hagymat. Szegenyemet mutteni lehetne de enni, inni is sokaig tart. Probalom az onbizalmat nem elvenni. A csaladunkban volt egy nagy nenem akirol anyam mindig mondta "szegeny Gizi" borzasztoan lassu volt." Hogyan lehetne ezen javitani? Fejleszteni a kezugyesseget? Lehet ez mogott valamilyen egeszsegugyi problema? Ha igy marad szegenyem sok gondja lesz az eletben.

2021. jan. 21. 07:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai oknak max az alacsony vérnyomás jut eszembe. Én is ismerek ilyen embereket, mindenkinél más az ok. Ilyen tesze- tosza a mentalitása, kicsit melankólikus, depressziós stílus. Okozhatja önbizalomhiány, fásultság, kiégés, bár utóbbi 18 évesen még korai. Bizonyos gyógyszereknek, drogoknak hatása is ez, gondolom ez kizárható. Sporttal, kreatív hobbikkal javítható a kézügyesség, finom motoros koordináció, a depressziót meg kéne beszélni. De ha az alap mentalitása ilyen, az nem sokat fog változni.

Kicsi off, de hátha segít. Volt egy borzalmas depressziós időszakom, akkor nagyon belassult voltam. Nagydarab fickó vagyok, amúgy sem szoktam ungrándozni, hebrencskedni, és élőben szűkszavú, megfontolt vagyok, de önbizalmam, kézügyességem az van. Azt mondanám, h mindannyian mások vagyunk, vki pörgős, fürge, mások meg óvatosabbak, nyugisabbak. Nincs ezzel baj, csak majd testhezálló munkát kell találni a kislánynak.

2021. jan. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy betegseg ami nagy valoszinuseggel orokletes es a motoros funkciok rendellenes fejlodosevel jar:


[link]

2021. jan. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lelki ok annyiban okozhatja, hogy pl. emberektől fél, vagy történt megszégyenítés, esetleg olyan dolog, ami miatt ráfeszül szituációkra, aggodalmaskodik dolgokon.

Szervi ok lassu mozdulatokra: Pl. pajzsmirigy probléma lehet, vagy esetleg alvásprobléma miatti, állandó, örökös fáradtság.

2021. jan. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!