Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megadja 4,5-re a Történelem...

Kecskeember kérdése:

Megadja 4,5-re a Történelem ötöst?

Figyelt kérdés

Az az igaszság, hogy kitűnő tanuló vagyok. És nagyon nem örülnék, hogyha 4-est kapnék. A jegyeim Történelemből: 5,5, Tz 4 . (+Rengeteget hiányoztam ezért nem kaptam jegyeket, mert elkaptam a koronavírust.) Minden másból a legrosszabb átlagom is 4,75. Nektek megadta ilyen helyzetben az 5-öst?

Mitől függ majd ez az osztályozást?



2021. jan. 25. 16:36
A kérdező szavazást indított:
5 lesz.
4 lesz.
Ez nagyon függ mindentől.
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Én a magam részéről 4-est adnék. Miért? Ha megkapod az 5-öst, akkor év végén kellene lefelé... motivációs és pedagógiai céllal sem célszerű most az 5-ös, hacsak nem épp a felvételi pontod múlik rajta.

De nagyon sok dolog függvénye

2021. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez eléggé tanárfüggő is, de nálunk ilyenkor a legtöbb tanár vagy azt csinálta, hogy feleltetett, íratott egy röpdolgozatot, hogy legyen még 1 jegy és abból egyértelműen eldőlt, hogy 4-es vagy 5-ös vagy félévkor lefelé kerekített, de megígérte, hogy évvégén ha megint kétesre állna a diák, akkor megkapja a jobb jegyet.
2021. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Tanárfüggő
2021. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy valamit sose feledjünk el: habár nem ez van a köztudatban, de a félévi jegy csak egy tájékoztatás! Ebből következően semelyik tanár nem köteles nagy cécót rendezni abból, hogy ki hányas. Akármennyire is nem tetszik egyeseknek, csendben mindenkit lezárhatna anélkül, hogy bárkit is feleltetne.

Ha 4,5 az átlag, akkor a stat szerint felfelé kell kerekíteni, azonban itt nincs annyira sok átlaglehetőség... Lehet minden félévben valaki 1,5-re áll, és így előjön a pedagógia is, hogy egy ember nem lehet mindig kedvezményezett.

Itt jön elő az, amit már említettek sokan: tanárfüggő, de az sem mindegy, hogy mi a tanár-diák közös múltja. Ha eddig mindig a jobb jegyet kapta meg, akkor jogos lehet most a rosszabbat adni, ill. persze fordítva.

2021. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem 7. vagyok.
2021. jan. 25. 17:13
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha 7-es vagy, akkor nincs szükséged az 5-ösre, még egy érv a félévi 4-esre, ami egyben év végi hasonló esetben történő felfelé kerekítést is eredményezi
2021. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A közeli iskoláknál a 6. év végét 7. félév és innenstől mindent néznek szóval nagyon számít.
2021. jan. 25. 17:30
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Vajon pontot is kapsz rá? Szerintem annyira nincs súlya, hogy lehet, ez is benne van a pakliban. Írsz majd központit? Szerintem az lesz sokkal fontosabb...
2021. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
És ez ennyire befolyásolja az általános közérzetedet, hogy ide tetted?
2021. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ha lefelelsz ötösre, akkor ötösöd lesz. Ezt meg kell vele beszélni.
2021. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!