Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sebhorreás dermatitisszel...

Sebhorreás dermatitisszel milyen étrendet kell követni?

Figyelt kérdés

A héten diagnosztizáltak sebhorreával, szerencsére elég mild, de az utóbbi napokban a tünetek felerősödtek. Az Uriage DS (Dermatite Seborreica) termékcsaládot használom a hajamra és arcomra, illetve plusszban Nizoralt.

A hajam csak enyhén korpás, viszont a szemöldökömnél egyre durvább a pirosság, korpa és kezd eléggé kiszáradi az a terület.

A nasolabiális redőknél pedog napi 3x kell mosnom a gombaölővel, mert olyan gyorsan visszatérnek a kis flake-ek és az égető viszkető érzés.

Tudom, hogy a gombaölő krémek használata, csak a tüneteket enyhíti és a betegség valódi okán a krónikus gyulladáson nem használ.

Emiatt elhatárosztam, az étkezésben is igyekszem gyulladás-csökkentő módon táplálkozni.

Mik ennek a típusú étrendnek az apaljai?

- nem eszem tejet+tejtermékeket abszolút

- nem fogyasztok cukrot és finomított szénhidrátot

- az egyedüli nehézség számomra a gabonafélék elhagyása, főleg a búza és a búzalisztes termékek. És most nem a kenyérre és társaira gondolok, hanem olyan jó néha egy teljes kiörlésű lisztből készült tészta...

Nem vagyok glutén érzékeny, és nem tudom, hogy így a gabonafélék mennyire táplálnák a gyulladást. Tudom, hogy előbb-utóbb ezeket is fel kell majd adnom...

- sok halat, nyers zöldséget és hüvelyest fogyasztok - erről, lektinek ide vagy oda, de nem tudok lemondani.

- napi 2 adag gyümölcs is megvan.


Hogy tökéletesítsem jobban ezt az étrendet? Hogy csökkentsem a gyulladást?



#gyulladás #étrend #sebhorreás dermatitisz
2021. febr. 20. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Keress rá úgy, hogy "AIP diet" és kidob egy rakás külföldi oldalt, tele receptekkel. Ehetsz tejterméket, csak arra vigyázz H fermentalt legyen, plusz laktóz elhagyása.

A glutén elhagyása nem mindenkinel segít, ha gondolod fél évig próbáld ki, ha nincs javulás, akkor szépen lassan terj vissza rá.

2021. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Utána néztem a dolognak, és érdekesnek tűnik, azt hiszem márciustól kipróbálom egy hónapig. Nagy kihìvás, hogy egy hónapig semmi gabona-féle, de remélem jól bìrom majd. A végén majd ìrok egy updatet!
2021. febr. 27. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendbe, várom :)
2021. márc. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*rendben
2021. márc. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!