Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Allergiák

A kérdés

22 éves lány vagyok,8 eve szenvedek a seborrhoeás dermatitissel. Nagyon sok mindent kipróbáltam már, de csak egy ideig voltak jók. Lassan 2 hónapja előjött és nem múlik el. Mit tegyek? Többi lent

Nagyon fáj és ki sem merek menni az utcára. Kérem ha valaki tud jó tanácsot akkor írjon. Sírni tudnék. Mit tegyek?

2018. jún. 30. 21:58  Privát üzenet  

A válaszok
Ennek a kezelésében pont az a lényeg, hogy csak egy ideig jók, mert hozzászokik a hatóanyagukhoz a bőr. Nekem pl.azt mondta a bőrgyógyász, hogy legyen itthon legalább ötféle különböző hatóanyagú speciális sampon és kb. kéthetente váltogassam őket.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2018. jún. 30. 22:06 Privát üzenet

Magán bőrgyógyász.

Diéta (tej, tojás, glutén - bármelyik lehet a ludas, de az is könnyen lehet, hogy egyik sem).

Fürdés tiszta vízben, mindenféle vegyszer nélkül.

Ruhákat öblítő nélkül mosni.

Bőrfertőtlenítés (Octenisept-et tudom ajánlani).

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2018. jún. 30. 22:07 Privát üzenet
Skin cap-et próbáltad már?

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2018. jún. 30. 22:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Arcomon,nyakamon illetve a hasamon jön elő.. de legfőképp az arcomon. Sminket nem használok sem krémeket ami irritálná a bőröm. Ahogy bejött a nyár/meleg jött elő

# 4/6Időpont 2018. jún. 30. 22:13 Privát üzenet

Nekem a fejboromon alakult ki...két honapig folyamatosan jöttek ki a fejboromon égető mérges kiütések

Diprosalic oldat segített...nem festettem ugye a hajamat addig

...majd az oldat hatott egy ideig utána kezdődött minden elölről mintha fejemen mászkálnak valamik....elegem lett le szivattam a hajtovem a barnát majd rá festettem a vöröset.utana elmult....egy ideje megint érzem azt a fura érzést mintha viszketne ,bizseregne....de hajfestés óta tompult a fejborom érzékelése....diprosalicot csepegtetek.olykor...kiutes nem jött ki olyan mintha gátolnà valami...szerintem a hajfestès...nagyon nehezen múlt el...mármint nem múlt el teljesen de gátolásban van....nem tudom mitől alakult 31 N

Bocsi hogy ékezet nélkül írok,gyorsan írtam telefonon

# 5/6Időpont 2018. júl. 19. 02:04 Privát üzenet
Zynerit nem segíthet az arcodon megoldani a problémát? Nekem ez megoldottta, amikor nagyon előjön 2-3 hetes kezelés és ismét eltűnik.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont ápr. 19. 19:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagyon száraz és kipirosodott a szám széle, és az orrom is hámlik. Mitől lehet ez?
Allergiától lehet kínzó viszketés a szájüregben?
Ha le akarok fogyni nyáron akkor ajánlatos letenni a cigit?
Allergia, vagy valami másra utal?
16-25 éves fiúk/férfiak, mit szólnátok ehhez egy első randin?
A paradicsomtol felpuffadhatok?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Allergiák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!