Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az normális, hogy ébresztő...

Az normális, hogy ébresztő nélkül magamtól nem kelek fel 10-11 óra alvás előtt?

Figyelt kérdés

Ha nem állítok be magamnak ébresztőt, akkor kb. 10-11 óra alvás után kelek fel magamtól. De olyan szinten, hogy előtte még csak meg sem ébredek, tehát nem az van, hogy már nagyjából fent vagyok,csak vissza-visszaalszom, hanem konkrétan mély álomban vagyok.


Ezért mindig ébresztőre kelek, hétvégén is. Sokszor az ébresztőt úgy nyomom ki, hogy azt sem tudom, hol vagyok, mert full mély álomban voltam. Így kb 7-9 órát alszom egy nap, mikor hogy. Nap közben nem vagyok álmos általában (7 óra alvás esetén mondjuk van, hogy igen), kipihent vagyok, teljesíteni is tudok, tehát elvileg ez a 7-9 óra alvás elég nekem.


Akkor miért nem kelek fel 10-11 óra alvás előtt magamtól?



2021. márc. 2. 11:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és fontos lehet, hogy 22 éves lány vagyok, nem vagyok elhízva (161 cm és 55 kg), sportolok is heti 3x kb., egyetemista vagyok, és éjfél-1 között szoktam kelni és ébresztővel 8-10 között kelni. Nincs ismert krónikus betegségem sem. Másfél évvel ezelőtt voltam utoljára vérvételen, akkor a vérképem is ok volt.
2021. márc. 2. 11:26
 2/4 A kérdező kommentje:
*éjfél-1 között FEKÜDNI (bocsánat, kapkodtam)
2021. márc. 2. 11:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Állítólag a sok alvás is káros.
2021. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Nincs is jobba annál, mint a reggeli órákban durmolni.
2021. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!