Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért az oltakozás szót...

Miért az oltakozás szót használja Müller Cecília?

Figyelt kérdés
Olyan furán hangzik, nem?Vagy valami speciális jelentése van így?Miért nem mondják, hogy mindenki oltassa be magát, vagy adassa be magának az oltást, vagy kérje stb.

2021. márc. 7. 17:23
 1/8 anonim válasza:
68%
Faluról származik
2021. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem tud magyarul. Most mindenki megtanulhatott egy teljesen magyartalan idiota szot.
2021. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Én még azóta se tudom, hogy mi az a nyunyóka.
2021. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is ki lehet vele kergetni a világból, borzalmas. De a vírus, a járvány, a covid és a többi hülyeséggel is.
2021. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azon gondolkodtam, hogy ha a kórházban leesik egy oltás a földre, akkor hogyan vetetik fel a másikkal. Mert az oltást felvenni náluk mást jelent. (de hogy az is miért pont felvenni??)
2021. márc. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
86%

5. A fecskendő a tűvel az nem oltás, az oltás maga a vakcina beadása, szóval vedd fel a fecskendőt vagy vedd fel a vakcinát.

Az oltakozás elvileg azért ilyen -kozás végű mert arra fekteti a hangsúlyt hogy önkéntes. Mint a keresztelkedés és a keresztelés közti különbség.

2021. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

Igen, de miért nem jó az eddig is használt "oltat" ige??

- Te oltatsz?

- Igen/Nem oltatok.

Ennyi.


Akartak valami magasztos, szép új szót. Hányinger.

2021. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
6. Hát azt nem tudom, nekem simán jó az hogy oltatok.
2021. márc. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!