Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért változott meg az alakom?

Miért változott meg az alakom?

Figyelt kérdés
53 éves nő vagyok. Egy vagy fél éve elkezdett változni az alakom. A kilóim száma nem. Tehát nem hízás miatt történt a változás. Nagy lett a hasam. Egy éve még teljesen rendbe volt a mell-derék-csípő arány nálam. Most akkora hasam van, mint egy átlagos négy, öt hónapos kismamának. Lehet ez valamilyen betegség tünete?

2021. márc. 12. 16:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Miért itt az egészség rovatban csak fiatalok vannak?
2021. márc. 12. 16:27
 2/9 A kérdező kommentje:
Te mit keresel itt? Ja, tudom. Kóros rosszindulatban szenvedsz.
2021. márc. 12. 16:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Változókorban vagy, ilyenkor átalakulnak a nők, sajnos ez kihathat az alakra is. Sokan ilyenkor hasasok lesznek.
2021. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kopj már le! Csevegjél mással!
2021. márc. 12. 16:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os. Azért is furcsállom mert a közeli nő rokonaim - anyám, két nővérem - egyik sem. Ez olyan rövid idő alatt jött nekem. Hallottam, hogy betegséget is jelezhet.
2021. márc. 12. 16:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hatos vagyok. Barátnőm anyukája mindig nagyon vékony volt, de mikor belépett a változókorba neki is hatalmas hasa lett. Sok ismerősöm szintén így járt, persze nem törvényszerű. Ha tudsz menj el orvoshoz, hogy nézzenek meg, az a biztos. De szerintem simán lehet hogy ez okozza.
2021. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A változó korral egyre kevesebb energiát használ fel az ember így gyorsabban hízik. A szövetek is veszítenek a "rugalamsságukból", az izmokat nehezebb fenntratani..stb..stb. Kevesebbet kell enni, többet mozogni...bár a "terhes" has inkább utal puffadásra, de azt azért már így 50 fölött észreveszi az ember, ha csak puffad. Ha nem eszik sokat, mozog is rendszeresen még és ennyire látványos akkor tényleg érdemes egy orvost felkeresni.
2021. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Osztom "ma 16:44", és "ma 17:38" véleményét.

Azért időpontot írtam, mert a másik nép művészeti cserépedény válaszait jelentettem, és remélhetőleg törlik is a megfelelő indok miatt.

A párom is hasonló korban, és hasonló szituációban van, de egy labor, és egy nőgyógyászati vizsgálat nem ártana. Csa azért, hogy meg nyugodj.

2021. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A változókoron 50 évesen már túlestem. Minden gond nélkül, szépen abbamaradt. Ha eddig voltak is kisebb súlyingadozásaim, az mindig egyenletes eloszlásban volt. Most meg talán pár hónapja megnőtt a hasam, mind egy hordó. Ülőmunkát végzek, ez mellett tornázom, sokat gyalogolok. Majd még a hasizom gyakorlatokra próbálok rámenni. Csak remélni tudom, hogy tovább nem nagyobbodik. Köszönöm a válaszaitokat.
2021. márc. 12. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!