Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja ezt a fajta...

Mi okozhatja ezt a fajta viszketést?

Figyelt kérdés
Tegnap tapasztaltam először, hogy véletlenszerűen a testem szinte bármely pontján érzek enyhe viszketést. Amikor az egyik ponton eltűnik, megjelenik valahol máshol, egyszerre akár több helyen is. Nem erős a viszketés, de azért jobb lenne, ha megszűnne. Vagy legalábbis nem ilyen gyakorisággal. Kb olyan érzés, mintha leszállna rám egy kis bogár vagy egy szúnyog. Szinte minden ötödik másodpercben egy új helyen is megjelenik. Amikor egy helyen megjelenik, általában az előző helyen elmúlik. Egyszerre maximum 2 helyen érzem. Szinte bárhol: a hátamon, vállamon, felkaromon, alkaromon, fejbőrömön, lábujjamon, combomon. Tegnap aloe verás testápolóval bekentem magam és használt, ma pedig már kevésbé viszketek, mint tegnap. Ez el fog múlni magától? A járvány idején nem szívesen járkálnék bőrgyógyászhoz. Az ilyen témájú internetes oldalak pedig a legsúlyosabb betegségektől kezdve mindent felsorolnak.

2021. márc. 16. 08:43
 1/2 A kérdező kommentje:
17 éves fiú vagyok.
2021. márc. 16. 08:45
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy sima bőrszárazság, vagy epe/májgondok. Utóbbit vérvétellel lehet kizárni a háziorvosnál.
2021. márc. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!