Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem bírom a vitaminokat?

Miért nem bírom a vitaminokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Következő gondom lenne. Állandóan fáradt, gyenge vagyok. Ezért literszámra iszom a kávét, ami annyira nem jó. Sokszor próbálkoztam sok fajta multivitaminnal, de pár nap szedés után, mindig nagyon rosszul lettem. Fejfájás, még rosszabb közérzet, kába voltam.


Miért lehet? Mit tehetek?


Előre is köszönöm!

31/F



#vitamin #közértzet
2021. márc. 20. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Vasad milyen? Pajzsmirigy hormonok?

Testsúly, testmagasság?

Mennyit dolgozol?

Alvásod kielégítő?

Stressz?


A multivitaminoktól rosszul vagy dologra nem tudok magyarázatot...lehet egyszer rosszul voltál -függetlenül tőle- és azóta arra emlékszel, emiatt megint rosszul vagy, mintegy pszichésen...de pl a béres csepptől én is rosszul vagyok néha

2021. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

- Kevés húst eszek, de a vasam általában felső határos.

- Pajzsmirigy hormonok 2 hónapja voltak nézve, minden jó.

- 62 kg, 188 cm

- Sokat, szellemi munka

- Nagyon rosszul alszok, mindig fáradt vagyok, mint akit összevertek, úgy kelek minden reggel.

- Az van.


Azt tudom, hogy a vastartalmú multik nem jók nekem.

2021. márc. 20. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

A gyengeség tehát amiatt lehet, hogy nem kielégítő az alvásod. Ezen kellene változtatni. Próbálj mindig ugyanakkor lefeküdni, ne igyál alkoholt elalvás előtt. Tudom, hogy nehéz lehet, de egy kis sport csodákra képes. Főleg, ha alapvetően szellemi munkát végzel és nem mozogsz. Heti 2-3 alkalommal, akár csak olyan 30percnyi aerob mozgás jót fog tenni. Az alvást is rendbe hozhatja, a hormonháztartást is pozitívan befolyásolja.

A stresszel nem lehet mit kezdeni, kerülni nem lehet, viszont vannak különböző megküzdési technikák. Ezeknek érdemes lehet utánanézni.


A vas lehet az oka, főleg ha mondjuk éhgyomorra veszed be. Irritálhatja a gyomrod. Egyébként inkább gyümölcs, mint tabletta...változatos táplálkozás mellett ritkán van szükség multivitaminokra.

2021. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alvási apnoe.
2021. márc. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Cukor
2021. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A multik amúgy sem jók, mert vannak benne olyan vitaminok amik gátolják egymás felszívódását. Egy példa erre, ha a multiba van magnézium és vas is, akkor ezek gátolják egymást, az-az nem fog egyiksem jól felszívódni.

Inkább külön szedj vasat/folsavat, jó minőségűt, de nagyon sok vas van a céklába is ha szereted.

2022. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!