Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehetne javítani ezen...

Hogyan lehetne javítani ezen az állapoton?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, ketten élünk a párommal. Én vendéglátásban dolgozom délelőttönként hétköznap, ő most talált sok idő után munkahelyet, ami délelőtt és délután is van egyaránt, és neki a hétvége is beleesik.

Tudni kell, hogy van egy kis pánikbetegségem az emetofóbiám és a hipochondira miatt. Az emetofóbiám mindennapomat megkeseríti, kis korom óta félek a hányástól, rettegek, ezáltal jön ugye a hipochondria, ráparázok ha esetleg fáj a gyomrom, vagy jobban jön a savam vagy akármi.

És ha egyedül vagyok, ez erősödik, most is például tegnap délután is, míg párom dolgozott, itt volt velem egy barátnőm, nem volt semmi gondom, bajom. Ma viszont egyedül vagyok, és érzem, hogy valami nem stimmel, nyomott vagyok, egésznap fájt a fejem is, sok a savam, stresszelek, stb.

Mit lehetne ezzel kezdeni, hogyan tudnék változtatni ezen? És hogy szűntethetném meg a hipochondriát és az emetofóbiámat?



2021. márc. 21. 20:03
 1/4 anonim válasza:
Sajnos nekem is nagyon hasonló gondjaim vannak. Amikor el van terelve a figyelmem, akkor egyáltalán nem érzek semmit, hogy probléma lenne, viszont amint egyedül vagyok, a gondolataimmal, mintha beképzelném, hogy fáj mindenem. Alapvetően mivel refluxos vagyok, epekövem is van, mindig nagyon rettegek, hogy jaj mintha fájdalmat éreztem volna és hasonlók. Szerintem ezt magadban, fejben kell legyőznöd, nem szabad beleesni a gödörbe, ha eszedbe jutnak a dolgok, amik stresszelnek, vagy fáj a fejed, valahogy tereld el a figyelmed.
2021. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 amigdala42 ***** válasza:

Ezen a problémán már tudnak segiteni , beutalóval az ideggóndozóban .

Nem kell szégyelni , nagyon sokan vannak fóbiások , pánikbetegek . Én is .

Gyenge gyógyszer és megtanulható félelem kezeléssel ,relaxtecnikákkal , és légzésgyakorlatokkal gyógyszermentes lehetsz . Én évek óta jól vagyok , hosszú idő után . És ha érzem hogy jön a félelem , sorba csinálom a tanultakat . Bátran kérjetek orvosi segitséget mindketten .

2021. márc. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is hipochonder voltam, méghozzá a súlyosabb fajta. Voltak olyan napok, hogy már nem csak szorongtam a beképzelt betegségek miatt, hanem rendesen bőgtem is, teljesen kivoltam idegileg. Aztán elmentem pszichológushoz, kognitív viselkedésterápiára és velem csodát művelt. Azóta nem hogy nem szorongok, de kb irreálisnak látom, hogy bármi halálos betegségem legyen, eszembe se jut ilyen. Van hogy elgondolkodom a “régi” időkön és kiröhögöm magam, hogy hogy lehettem ilyen hülye és hittem minden kis dologra, hogy halálos betegség.🤦🏻‍♀️ Bárcsak előbb eljutottam volna szakemberhez, mert ez a gondtalan, stresszmentes élet megfizethetetlen. Interneten nem szabad rákeresni semmire, mert bármilyen tünetre azt fogja kiírni, hogy lehet egy halálos betegség előjele. Ez az esetek nagyon kis %-ban van így, de persze ezt elfelejtik hozzátenni.
2021. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam kicsit, hogy nem csak velem van ez. De az a baj, hogy nekem a legjobban a hányástól való rettegés okozza ezt, ez a félelmem mindent felülmúl.
2021. márc. 23. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!