Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék még? Szeretnék...

Mit tehetnék még? Szeretnék javítani lelki állapotomon.

Figyelt kérdés

Elkezdtem a szakgimnáziumot. Első félévben minden fasza volt, rengeteg barátom lett, jól kijöttem mindenkivel. Viszont rá február-március környékén elváltak a szüleim. A válás nem volt nyugis, nem szeretnék belemenni, de rengeteg veszekedés és stressz volt a ház körül. Októberben ért csak véget. Komorabb voltam, nem az azaz extrovertált lány aki mindenkivel kijött. Csendes lettem. Nem beszéltem arról, hogy mi történik otthon, osztályfőnököm tudott róla csak. Néhány osztálytársam elkezdett felettem ítélkezni, azt kérték, hogy váltsak iskolát, mert nem tartozom ide. Ez majdnem meg is történt. Nem csak az iskolában, de az iskola keretén kívül is interneten keresztül sértve voltam. Elkezdtem pszichológushoz járni, terápiára jártam, hogy feldolgozhassam a válást és az iskolai bántalmazást. Biztos vagyok abban, hogy én is hibáztam.

Jelenleg 18 éves vagyok, utolsó éves. Megtaláltam az osztályban a közeli jó barátnőket, akik mellett jól érzem magam, és már nagyon jól kijövök azokkal, akikkel azelőtt nem. Ezeknek az emberek vallomást tettem az egészről, hogy mi történt velem és bocsánatot kértem. Azóta sokkal jobban érzem magam az osztályban is. Nem érzem magam többé sértve, mert akinek esetlegesen gondja van velem, az sem szól hozzám, és én sem hozzá.

Viszont úgy érzem, hogy lelkileg még mindig nem vagyok az igazi. Visszanézem az emlékeket és arra gondolok, hogy mennyivel boldogabb és nyitott voltam akkor. Szeretnék újra igazán boldog lenni, mert így csak úgy érzem, hogy felveszek egy boldog álarcot, tettetve, hogy jól érzem magam, miközben legbelül nem érzem magam jól. Online oktatás van, kevés a motivációm, a kamerába való mosolygást is erősen érzem az arcomon, hogy nem igazi. Alig várom, hogy vége legyen az óráknak, és hogy mással tölthessem az időmet.

Szimplán nem érzem magamat az igazinak. Megkönnyebbültem és sokkal jobban vagyok, de mégsem jó. Nincsenek öngyilkossági gondolataim vagy bármi ilyesmi, még mielőtt ez feljönne. Mindig azzal próbálom ösztönözni magam, hogy a múlton nem tudok már változtatni, de a jövőmön még igen.

Szimplán időt kéne adnom még magamnak? Vagy mit tehetnék még? Volt már valaki hasonló helyzetben?:)


2021. jan. 19. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nem voltam még ilyen helyzetben, (remélem nem is leszek, már bocsi) de azt tudom, hogy neked egy, hogy is mondjam, "lelki társra" lesz szükséged.

Mielőtt félre értenéd, nem azt mondom, hogy rebellis módjára pasizz be, hanem keresd meg azt az embert, aki meghallgat, de nem csak meghallgat, hanem akinek úgy érzed a szavára tudsz adni, akit te hallgatsz meg szívesen.

De a megkeresni lehet nem jó szó ide...

De, ha megtalálod az említett valakit, akkor neki amikor kiöntöd a szíved érezni fogod a megkönnyebbülést.

Nem azt mondom, hogy el fog szállni minden (mint mondtam, nem vagyok és nem is voltam ilyen helyzetben és rosszat sem akarok mondani), de ez már veled lesz a jövőben is, ez te vagy. Ne akard megváltoztatni, ami felett nincs befolyásod, inkább gondolj arra, ami felett van.


Ne haragudj lehet eléggé zagyva lett, nekem is este van már, de azért remélem egy picit tudtam segíteni. :)

2021. jan. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 amigdala42 ***** válasza:
Erre mondják ,hirtelen fel kellett nőnie az illetőnek . Sajnos nem lehetsz többet az a kislány aki a válás elött voltál .De szerintem nagyon jó úton haladsz ,lehetsz sikeres , boldog felnőtt . Ez mindig fájó lesz,de tompulni fog.
2021. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!