Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez jó vérnyomás érték? 119/62...

Ez jó vérnyomás érték? 119/62 pulzus 66.

Figyelt kérdés

Reggel ébredéskor megmértem, akkor 115/61 volt, a pulzusom 57 míg most kora délután a fentebb írt érték alakult.


Kicsit fáradtnak érzem magam, 2 hónapja voltam komplett kardiológiai vizsgálaton, mert néha felgyorsul a pulzusom és kiugrik 80-100 közé ha lépcsőzök vagy sétálok, de nem talált a doki eltérést.


Viszont azt mondta alkalomra lehet Betalocot bevenni ha nagyon kiugrik. Bevenni nem mertem, mert máskor reggel 55 volt a pulzusom és ha azt leviszi, félek ott is maradok.

Így próbálom kerülni azt, hogy nagyon kiugorjon a pulzusom, mert a 100-as pulzust én nagyon kellemetlennek érzem, mintha kiverné a szívem a mellkasomat, alapból is vékony alkat vagyok, baloldalon aludni sem szeretek, mert éjjel is érzem ahogy pulzál. Pedig nem szapora, 55-60 körüli max éjszaka, bár akkor felugrik hirtelen és dübörög ha felkelek és kimegyek WC-re. ezekre az orvos azt mondta természetes jelenségek, túlságosan oda figyelek a szívemre valószínűleg, mert szerinte egy alapos futásnál 170-ig is felmehet a frekvencia, amit érez az ember, de nem pánikol be. Ha pedig pánikolok, akkor nyugtatót is szedhetek, írt fel alkalomra fél vagy 1 tabletta seduxent, mivel frontintól régen rosszabbul lettem, mikor adtak ilyen miatt az ügyeleten.


Mióta van ez a covidos helyzet, valóban rendszeresen figyelem magamat, olvastam, hogy szívinfarktust is okozhat és sok nagy problémát. Viszont tavaly átestem rajta, enyhe tünetekkel, a pulzusom pedig előtte is ugrált már, ez biztos nálam nem a covid miatt lett azt tudom.


Lehet tényleg kevesebbet kéne magamra figyelni? Csak ugye azt szajkózzák figyeld magad, és az tény, hogy a covidkor egész nap mértem a lázam, ami nem is volt, és remegtem, pedig 1 hét alatt már semmi tünetem nem volt, kicsit náthás voltam és a PCR teszt is negatív volt 2 hét után.



2021. márc. 22. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Most komolyan képes voltál beírni egy A/4-es oldalt a kérdés miatt, ahelyett, hogy bedobtad volna a Google-ba, hogy normál vérnyomás?

Egyébként meg jó.

2021. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az jó!
2021. márc. 24. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!