Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez a vérnyomás érték veszélyes...

Ez a vérnyomás érték veszélyesen alacsony (per érték aggaszt)? 112/55 pulzus: 80

Figyelt kérdés

Nem vagyok szívbeteg tudtommal

Generalizált szorongásom kezd sajna visszatérni, úgy érzem.

Az első pár órában szarabbul voltam, tipikus szorongásos tüneteim (is) voltak : végtaglehűlés, végtaizzadás, légszomj,

bizonytalanság érzés, még magasabb pulzus, enyhe fejfájás.

Normál állapotban 125/72 60 az értékeim.

(Ma front van egyébként), 4 körül kezdődtek a panaszaim.


2019. jún. 17. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:

Azóta mértem: 125/67 pulzus:66

Továbbra is ilyen tüneteim vannak, hogy enyhe légszomj, bizonytalanság érzés, száj/torok szárazság. Szorongok is miatta, de nem tudom, hogy a szorongásból fakad-e :(

2019. jún. 18. 13:40
 2/4 anonim ***** válasza:
A vérnyomás normális. A panaszok a szorongás miatt vannak, nem a vérnyomás miatt. Emberek milliói élnek ilyen vérnyomással, és semmi bajuk nincs tőle.
2019. jún. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

a 112/55 is?

Azóta is mértem az elmúlt 2 napban, 120 körüli értékek 60 körüli diasztolés nyomással, 60-70 közti pulzussal.

Sajnos nem tudom elengedni a gondolatot, amitől szorongok, hogy "túl alacsony a vérnyomásom és azért érzem magam így. :/

2019. jún. 19. 21:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Már azóta lehet helyre állt és nem aktuális. Nekem van, hogy 102 a vérnyomásom. A pulzusom pedig 58. Na ilyenkor nagyom nem kő a közerzetem.

A 112 az nem veszélyesen alacsony. Az 100 alatt lenne, szóval szerintem ne aggódj!!

2019. nov. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!