Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A covid hatására változhatott...

A covid hatására változhatott a testszagom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy furcsa, de zavar és nyugtalanít, hogy egy ideje más a testszagom, legalábbis másként érzem. Ha az orrommal lenne baj, akkor gondolom, több mindent másként éreznék, de erről nincs szó. Csak az izzadságom más. Ha a hónaljamhoz teszem az orrom, egy más szagot érzek, mint korábban. Nyilván nem tudom leírni, milyet, de egy kicsit ilyen vegyszerszerűt, talán a terpentinhez vagy a körömlakklemosóhoz tudnám a legjobban hasonlítani. Semmiképp nem izzadságszaghoz hasonlít, nem olyan, mint amit korábban éreztem, hanem tényleg mint valami vegyszer, nagyon furcsa. És ugyanez van a számban is: ha nem ettem semmit, tehát nincs megmaradt ételíz a számban, akkor valami ehhez hasonló, furcsa szagot érzek ott is.


Emlékszem, amikor covidos voltam, előbb elment a szaglásom, aztán állandóan volt egy szag az orromban, amit jobb híján "covid-szagnak" kereszteltem el. Azt végképp nem tudom leírni, hogy milyen volt, nem is biztos, hogy emlékszem, de az se volt kellemes. Viszont az csak pár napig tartott, de ez a furcsa testszagváltozás azóta is folyamatosan tart. Más is tapasztalt ilyet?


2021. márc. 24. 22:27
 1/4 anonim válasza:

Nekem december 14-én ment el a szaglásom, kb. 2 hétig nem éreztem semmit, aztán pedig sok minden büdös volt (főleg kozmetikumok, dezodor, tusfürdő), de az hamarabb rendbe jött. Az ízek ugyanígy, amíg nem volt szaglásom, nagyon gyengén éreztem (kb. csak hogy sós vagy édes), majd rossz íze lett a dolgoknak.


Már minden rendben, viszont a testszagváltozást én is érzek. Mondjuk én nem úgy konkrétan, hogy megszagolom a hónaljamat, hanem pl. felkelésnél reggel, ugyanígy a szájíz is kifejezetten rossz. Persze korán reggel senki sem illatozik, eddig is volt egy olyan "reggeli" érzetem, de nem ilyen, illetve az inkább csak akkor volt, ha megizzadtam este, tehát nem minden reggel. Érdekes, nem tudom, hogy bármi köze van-e hozzá. Mindenesetre figyelem a kérdést, jó, hogy feltetted :) Bár bár ne kellett volna. Reméljük elmúlik!

2021. márc. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pontosan ugyanez van nekem is. Eddig is nagyon izzadós voltam, de eddig volt egy sajátos testszagom, ami nem volt kellemes, de legalább természetesnek éreztem. Most viszont ha a hónaljamba szagolok, olyan, mintha egy vegyszerbe szagolnék bele.
2021. márc. 24. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Oltást kaptál már?
2021. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én még november elején kaptam el. Azóta érzek ilyen édeskés szagokat, füstös szagot, meg vegyszerszerűt, valamikor meg büdöset, nem érzem finomnak a Lenor illatát, a babatusfürdőt, kenőcsök illatát, nagyon fura :(( S az ikertesómnak is ez van.
2021. márc. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!