Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Anyukám, Apám halála után...

Anyukám, Apám halála után minden nappal rosszabbul érzi magát. Vajon mi áll a háttérben?

Figyelt kérdés

December 30., ekkor hunyt el apukám, édesanyám karjai között. Rákos volt, áttétek. December elsején még kutya baja, és két hét alatt totálisan lerokkant. Anyukam gondozta őt utolsó percekig. A közös életük sosem volt szerelem és szeretet, mindig marták egymást. Gyakran a másik halálát kívánták egymásnak, egyik pillanatban így a másikban már normálisan beszéltek egymással. Így éltek ők hárman apukám anyukám és nagyapám egy másik házban, de ugyan azon a telken. Amióta meghalt, csak nagyapam maradt ott, akit szintén ő gondoz. Nagyapám már túl van a 90en.

Teljes gondozást igényel. Anyukám mindig is egy talpraesett, erős nő volt aki képes volt felnevelni három gyereket az alkoholista férje mellet. Mégis valahogy kitartott mellette és végig ott volt vele utolsó percig. Amióta elhunyt, anyukám gyakran panaszkodik éjjeli rosszullétekre. Nem tud aludni,éjjel furcsa dolgokat tapasztal. Olyan érzése van mintha figyelné őt valaki, gyakran arra ébred hogy valaki mintha meghuzná a kezét stb. Hozzá teszem ő nem hisz a szellemekben se semmi ilyen hasonló "paranormális" dolgokban. Napközben vidám, együtt nevetünk, unokák is fel viditják. Napközben tesz-vesz. De nagyon sajnálom őt, én messzebb lakom és nem tudok minden nap ott lenni vele. Mit tanácsoltok? Pszichológust nem hajlandó felkeresni mivel azt mondja hogy ő nem bolodn nem szorul segítségre stb. Nyugtatokat sem hajlandó szedni. Én eléggé Spirituális vagyok, és nekem az a gyanúm hogy apukám lelke kapaszkodik. Nem engedi el. De erre a megoldást sajnos nem tudom.



2021. márc. 26. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Pszichológusra neked van szükséged. Ami anyukáddal történik azt úgy hívják, hogy gyászolás.
2021. márc. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Ne hangoztasd sűrűn, hogy apád szelleme jár vissza, mert rövid úton hlyének néznek majd ;)
2021. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Oldódik a sokk. Most fontos, hogy támogasd. Most jön a legnehezebb időszak.
2021. márc. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Noti75 ***** válasza:
100%

Szia!

A gyász az egyik legerősebb érzelmi reakció. Pláne így van, ha olyan embert veszít el az illető, akivel évtizedek óta együtt élt. Még akkor is így van ez, ha látszólag nem volt éppen felhőtlen a kapcsolat. Sőt, sok esetben pont azoknak a legnehezebb feldolgozni a dolgot, akik sokat vitatkoztak. Ilyenkor szokott egyfajta lelkiismeretfurdalás előjönni, "hányszor megbántottam" stb. Ezek, akár tudat alatt is, nagyon megdolgozzák az ember lelkét. (az emberi érzelmek, kapcsolatok nagyon bonyolultak tudnak lenni. Pláne kïvülről nézve)

A "figyelnek" érzés szerintem szintén általános dolog. Ha valaki évtizedekig él együtt valakivel egy lakásban, akkor az élete részévé válik, hogy nincs egyedül a lakásban. Ez beépül a tudatába, ez válik megszokottá. Ez nem fog egyik napról a másikra eltünni. Hiába tudja az ember, hogy már nincs ott a másik, maga az érzés, hogy nincs egyedül a lakâsban, még sokáig ott maradhat vele.

Szerintem fontos lenne, pláne, hogy azt írod nem hisz a szellemekben, hogy ne terheld még pluszban ilyesmikkel. Ne beszéld tele a fejét ezekkel, mert ebben a zaklatott lelki állapotban pont arra nincs szüksége, hogy elkezdje azt hinni, szellemek meg kísértetek mászkálnak körülötte. Mert az csak mégjobban felzaklatja. Gondolj bele a helyzetébe, nem elég, hogy egyedül maradt, még arról is elkezdik győzködni, hogy szellemek meg démonok mászkálnak kørülötte. Biztos erre lenne szüksége?

Nyilván nem könnyű feldolgozni a veszteséget, egyedüllétet és új életet kezdeni, ebben kell segíteni neki.


Az, hogy te hiszel a szellemekben, magánügy. Alapjában véve semmi gond vele, de ezt inkább a jelen helyzetben ne hangoztasd előtte, mert csak rontasz a helyzetén. Azt meg gondolom nem akarod.

2021. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyszer sem említettem neki a szellemes dolgot, nem akarok butasagot mondani neki hisz, nem tudom, h ő mit érez. Tisztában vagyok h gyászol, csak tényleg furcsa, hogy ennyire megviselt mivel sohasem szerették egymást, mindig egymás halálát kívánták. Nővérem sokkal rosszabbul viselte a halált meg a bátyám is de mostanra elfogadták egy szinten. Nyilván hiányzik és nagyon sokkoló még mindig mindenki számára hogy nincs. De azért aggódok

, mert anyukám tényleg nem ilyen, ő neki más az eletfelfogasa és sosem így alt hozzá a gyászhoz. Amikor a szülei hunytak el, akkor sem omlott össze, pedig őket tiszta szívéből szerette.

2021. márc. 28. 08:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, és ezeket a "szellem járáshoz" hasonló dolgokat ő maga mondta. Külön élünk, nem tudom mi tortenik éjjel, de azt tudom hogy ő teljes mértékben nem hisz, sőt egyenesen butasagnak tartja az ilyesmit. És amikor ilyeneket hallok az ő szájából akkor tényleg meglepődom, es el gondolkozok rajta...
2021. márc. 28. 08:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!