Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerinted is a Statin okozta...

Szerinted is a Statin okozta a rosszullétem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Atorvastatin 20mg szedek este, azonban 3 napja abba hagytam. Statin szedése alatt alig bírtam wc-zni. A májam tájékán olyan kemény volt mint a kő. Olyan volt a májam tájékán mintha be lenne dagadva szúrt feszített. Mióta le álítottam a statint semmi bajom. Egyébként állítólag Professzor Dr Papp Lajos szívsebész szerint nemhogy hasznalna hanem inkább ártalmas ez a Statin. Jobban nől a plakk a koszorúérbe, mint hogy csökkenne. Nem is tudom sok orvos hogy írja ezt fel. Nekem is egy kardiológus írta fel kórházban mikor stent beültetésem volt a LAD koszorúér szűkület miatt...


A többi gyógyszerem szedem azaz reggel szedek Bisoblockot, Coverex As Kombot,Cardura XL, Zyllt, ASA, este pedig szedek

pantoprazolt, amlozeket. De ezt a Statint elhagytam. Szerintem sem állítja meg az érelmeszesedést ahogy az a Professzor Papp Lajos mondta. Inkább árt az emésztő szervrendszernek.


ápr. 26. 06:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A panaszaiddal orvost kellene felkeresned. A háziorvos is kérheti a máj működését mutató paramétereket laborvizsgálaton és át tudja tapogatni a hasadat, hogy tényleg a májadat érzed-e. A mostani állapotodat én placebohatásnak tekintem. Senki sem fog felelősséget vállalni a döntésedért, ha amiatt romlik az állapotod, hogy abbahagytad a gyógyszert. Beszélj a kardiológusoddal is!
ápr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Papp Lajos lehet, hogy tud operálni, de ha azt mondta a statinokról, amit írtál, akkor az baromság. Évekkel rövidíted le az életedet, ha leállsz a gyógyszerrel.
ápr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Statinok többet ártanak , jobban nől a plakk a koszorúérbe. Ártalmas! Ez a Statin csak pénzgyarapodás a gyógyszeriparnak
ápr. 26. 07:13
 4/12 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok: Igazad van.
ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A téma megosztó, mert ha az érfalakra rakódik a koleszterin akkor az is nagy baj. Van nem sztatin tartalmú koleszterincsökkentő.
ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#2- es vagyok, 5-ösnek: Jól látod a helyzetet, de még igazából azt sem mondanám, hogy megosztó a kérdés. Azok között, akik értenek hozzá, teljes a konszenzus arról, hogy a magas LDL koleszterinszint káros, minél alacsonyabb a szintje, annál jobb. A kérdező esetén legalább 1,4 mmol/l alá kellene csökkenteni az LDL-t.

Természetesen mint minden gyógyszernek, a statinoknak is lehetnek mellékhatásaik (amik szintén ismertek, reverzibilise, és a gyógyszerszedők viszonylag kis hányadát érintik), bár nem gondolnám, hogy a kérdező esetében erről lenne szó.

ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el még az orvosok között is megosztó. Volt olyan neurológus, aki azt mondta, az egész gyógyszerlobbi, majd 10 felett aggódjunk. Ezért is vitték le az alapértéket, fogyjon a cucc. Tény, hogy a háziorvosunk is csak azután adott a férjemnek ilyen gógyszert, miután nyaki ér műtéte lett. Addig a 7,8-ra nem adott. Viszont sokszor olvasom, hogy már 6 felett adják orvosok. Mi ez ha nem megosztás...
ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek már raktak be stentet és egy halom gyógyszert szed. Az övéhez hasonló esetekben szerintem konszenzus van az orvosok között ebben a kérdésben.
ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a székletpromblémádat mi okozta. Ha a májadnál rendellenességet éreztél, akkor jó, hogy abbahagytad, de az orvosoddal erről beszélni kellett volna. Mielőbb menj el hozzá, vagy telefonon beszéld meg vele. Valószínűleg talál mást helyette.
ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! 34 éves fiatal férfi vagyok. 178cm magas és 81 kg. Átlagos testalkatú. A vérnyomásom magas 16 éves korom óta azaz 18 éve.. nyugalomban panaszmentes voltam, azonban nagyobb terhelésre jelentkező mellkasi nyomások, fulladás, bal kar zsibaddásaim voltak. Szív ultrahangon voltam nincs eltérés a szivkamra funkció valami EF érték 62% volt a szív bal kamrája kicsit vastagabb volt elküldtek terheléses EKG ra az ultrahang után 2 héttel. Az már 5 perc biciklizés után ki mutatta bajt. És utánna 1 hétre megkatétereztek ahol ez van; Superjobb domináns keringés. RCA falában kisebb meszes plakkok vannak mely stenosis nem okoz. RCA-PDA alsó részén nem szignifikáns 40% stenosis van. CX ép. Az OM többszörösen oszlik.

LAD fejlett csúcsig kidut. MID LAD elejétől, DISTAL LAD elejéig hosszú 57-60% stenosis húzódik. Alkalmazott eszközök; 1db DES Supraflex Star stent 32mm hosszú, 3mm átmérőjü.


Gyógyszereim; Bisoprolol,Cardura XL, Coverex As Komb, Zyllt, Atorvastatin,



Laboron volt még jóval a kateterezés előtt akkor még nem szedtem statint ott ez áll : ÖSSZ.CHOL:4.9 LDL:1.9 TRIGLICERID:2.3


Szóval nem is értem miért adtak statint

ápr. 26. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!