Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik a legerősebb lázcsillap...

Melyik a legerősebb lázcsillapító?

Figyelt kérdés

Lázas vagyok 2 napja. Ha iszok egy NeoCitránt jobb egy picit, mondjuk úgy egy-két órára, azután megint kezdődik olyan láz, hogy megmozdulni is alig tudok.

Légyszi mondjatok nekem valami bivaly erős lázcsillapítót, hátha tudok valakivel hozatni. Bár így vasárnap este elég gáz, de hátha...



2021. márc. 28. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Algopirin.
2021. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Mind az ibuprofen, mind a metamizol-nátrium jó lázcsillapító. Ügyeletes patikába küldj el valakit, kis felárért ilyenkor is kiadják a gyógyszert.


A Neocitrannal légy óvatos, paracetamol van benne, könnyű túladagolni. Ellenőrizd, hogy hány tasakkal szabad egy nap inni maximum.

2021. márc. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Megnéztem és kicsit túladagoltam magam. Már a dupláját vettem be az előírt mennyiségnek. Így vehetek be más fajta gyógyszert is? Metapyrint kaptam a szomszédtól.

Nagyon rosszul érzem magam de már nem tudom hogy a betegség miatt vagy a sok gyógyszertől.

2021. márc. 28. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az orvosi ügyeletre kell telefonálni és megkérdezni. Májkárosodást okoz, ami enyhe esetben magától gyógyul, de bele is lehet halni. Lehet, hogy gyógyszert is tudnak adni, hogy a további kárt elkerüljék. Paracetamol-túladagolás után beszélj orvossal mindenképp! Ha most már rendel a háziorvosod, akkor őt is hívhatod, ha nem, akkor az ügyeletet kérdezd meg telefonon, hogy van-e valami teendő. És lehet, hogy azt mondják, hogy most más gyógyszert ne vegyél be, hogy ne terheld a májad tovább.
2021. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem hívtam a házi orvost. Nem akartam covid tesztre menni. Hallottam hogy a lázas betegeket oda küldik.

Éjszakárs végül nem vettem be semmit, csak reggel azt a gyógyszert amit a szomszéd adott. Ez hatékonyabb. Köszönöm a jó tanácsot.

2021. márc. 29. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, te tudod. Azért ha besárgulsz (ez is jelezheti, hogy gáz lett a májaddal), akkor mindenképp menj orvoshoz.
2021. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem látom jelet ennek. A hátam és a mellkasom fáj, köhögök és lázam van. De már nem veszek be annyi gyógyszert nehogy baj legyen belőle. Köszönöm a tanácsot.
2021. márc. 29. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!