Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aki koronavírus, egyből tudta...

Aki koronavírus, egyből tudta hogy az?

Figyelt kérdés
Mármint amikor jöttek elő a tünetek, mivel azt mondják, hogy majd úgyis érezni fogod stb. Engem az influenza órák alatt ledönt, a kovid is ilyen?
2021. ápr. 1. 12:48
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Amikor éreztétek hogy baj lesz elmentetek még vásárolni vagy patikába pl?
2021. ápr. 1. 13:21
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem szoktam lázas lenni, és nem vagyok fázós.

20án este azt vettem észre, hogy ráz a hideg. Anyu mondta, mérjek lázat. 38,5 😯

Pár nap múlva ez már 39,6 lett. 8 napig voltam lázas folyamatosan, nagyon kikészitett.

Fejfájás, étvágytalanság, 5 kiló ment le 1 hét alatt. A gyengeség még mindig tart, a wcig alig tudok elmenni 😟

2021. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
12-es tudhatod, hogy hol kaptad el esetleg?
2021. ápr. 1. 13:30
 14/21 A kérdező kommentje:
és jobbulást természetesen, más tüneted volt amúgy?
2021. ápr. 1. 13:30
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az érdekesség az, hogy előtte pénteken elfelejtettem kezet mosni, amikor hazajöttem. De nem tudom, hogy mennyi rá az esély, hogy pont akkor.

Eszméletlen fejfájás, fül- és fogfájás.

Kb ennyi volt.

2021. ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#10: én csak lázas voltam, meg izomfájdalom, bőrfájdalom jelentkezett a fejfájás mellé. Amint a gyanú felmerült bennem, hogy beteg leszek, "száműzetésbe" vonultam, illetve mindenkinek szóltam a környezetemben is, hogy ne jöjjenek a közelembe. Boltba meg emberek közé semmiképp nem mentem volna, akkor már inkább megkértem volna valakit, hogy vegyen nekem dolgokat, de erre nem volt szükség, mert volt otthon minden. Anyukám hozott nekem ebédet, meg ami kellett minden nap többször, de azt is úgy, hogy lent hagyta az ajtó előtt a csomagot, én pedig akkor vettem el onnan, amikor ő elhagyta a helyszínt. Nagyon vigyáztunk erre, és kb minden veszélyes hulladéknak minősült onnantól kezdve, hogy hozzáértem.

Amikor kimozdultam, az azért volt, mert akkor mentem covid tesztre a szomszédos városba, de az is annyi volt, hogy autóba ültem itthon, elmentem oda, ott vártak tetőtől talpig védőfelszerelésben, majd mentem haza. Azért mentem át, mert ott találtam olyan céget, aki megcsinálta rövid határidővel, miután a háziorvosom nem sürgette a tesztelést, azt mondta, várjunk pár napot. Kár lett volna, másnap megcsináltattam, pozitív lett a teszt. Nekem az első 3 nap volt rosszabb, utána a 4-5. nap szinte tünetmentes, majd a 6-7. napon visszajött még a láz, főleg estére. A 8. naptól megint tünetmentes volt, és a 9. napon mentem újabb tesztet csináltatni, ami már negatív lett.

Azt is sejtem, hogy hol kaptam el. Ez még a novemberi lezárások előtti időszak volt, amikor még lehetett termálfürdőbe menni például. Elmentünk egy barátommal, de már úgy, hogy tartjuk a távolságot mindenkitől, nem is voltak sokan. Termáloztunk, szaunáztunk, ez volt szombaton. Vasárnap még találkoztam más barátaimmal is, ők szerencsére nem kapták el. Kedd estére lettem rosszul, és amikor szerdán felhívott a haverom, akivel termálozni voltunk azzal, hogy "hogy vagy?" akkor már tudtam, hogy nem csak én vagyok beteg, hanem ő is. Még a tüneteink is szinte azonosak voltak.

2021. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Szegény, annak viszont örülök, hogy felépültél. Mennyi idős vagy?
2021. ápr. 1. 14:06
 18/21 anonim ***** válasza:

Nekem első nap rossz közérzet, hasmenés jelentkezett. Egyáltalán nem gondoltam hogy az lehet.

Második nap torokfájás, fejfájás és höemelkedésem volt. Itt megfordult a fejemben hogy az lehet... és pont volt egy időpontom pcr tesztre, egy magánrendelőben, utazás cáljábol. Gondolkodtam mi legyen, mert hát tünetesen nem szabad magánrendelöbe tesztre menni (elvileg) de úgy voltam vele, húsvét előtt hátiorvoson keresztül tesztelni lehet esélytelen.. meg szeretném tudni mi a helyzet, utazás miatt is. Ittam egy teát , ettem pár falatot és a tünetek kb el is multak. (4 órával a teszt elött). És azzal nyugtattam magam, hogy férjemnek oktoberben ugyanezekkel a panaszokkal :torokfájás, höemelekdés, negativ lett a pcr tesztje.

Elmentem hát tesztre és pozitiv lett.

Nem tudom hol kaphattam el,3-4 nappal korábban találkoztunk barátainkkal, és néhány családtaggal. Férjem végig velem volt, neki negativ lett a tesztje, és tünet sincs. Kb másfél héttel korábban is volt egy pcr tesztem munkahelyen, negativ volt.

28 éves nő/ 17 hetes kismama

2021. ápr. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#18: hú, sajnálom. Kismamaként semmiképp nem szabadott volna emberek közé menned most sajnos. Ennyiből megvan a baj, látod. Velem is így volt. Persze, nem megyek sehova, csak találkozok 1-2 baráttal. Pár nap múlva az egyik beteg lett. Velem együtt. Mindegy is, ki kitől kapta el, ennyi elég.
2021. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tudatosult. Március 1-jén volt első éjjel mikor rettenetesen izzadtam és utána éjszakánként sorozatban 2-3x cseréltem pólót olyan csutak vizes lettem. Mint akit leöntöttek. Lázam nem volt. Párom taknyos volt. Tesztelték 3-án, akkor derült ki, hogy pozitív. Na onnantól jöttem rá, hogy nem a semmiért izzadok éjjel, mert elkaptam tőle, hiszen előtte napokban voltunk együtt abban a bizonyos értelemben is.


Aztán 4. nap már jött más tünet is, fáradtság, gyengeség, majd 5. nap reggelre erős hányinger, és annyira fáradtan ébredtem, hogy WC-re alig bírtam kikecmeregni. A kaja nem esett jól. Szedni kezdtem többféle vitamint, és gyümölcsöket kívántam, a karanténba rendeltünk ezt-azt. Utána való 2-3 nap az durva volt, akkor a WC-ig kapaszkodva mentem ki, pedig nem vagyok puhány. Napi 15 km-t simán legyalogoltam és biciklivel 30-40 km-t tekertem... de akkor elhagyott minden erőm.

A gyengeség volt a legdurvább, más tünetem még a végtagfájdalom, izomfájdalom lett akkorra, és az éjszakai izzadások már hidegrázással is kiegészültek. Lázam nem volt, legmagasabb testhőm 37.2 volt, általában 36.0 és 36.7 között ingázott.

A karantén lejártakor már jobban voltam és utána napról-napra jobb volt, mára már jobban vagyok így 1 hónap távlatából, de még a 15 km meg a 30 km nem megy. Sokat feküdtem, kizökkentem, viszont semmi utóhatása nincs, EKG, mellkas felvétel negatív. Nekem taknyolás vagy más köhögős tünet nem volt. Párom csak náthás volt, neki ez volt az egyetlen tünete. 30 vagyok, ő pedig 27.

2021. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!