Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kétszer egymás után véradáskor...

1 kiló banán kérdése:

Kétszer egymás után véradáskor nem sikerült vért adnom. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
23 éves koromban elkezdtem véradásra járni, másfél év alatt 4-szer sikerült vért adnom, a tű beszúrása után mindig könnyen, pár perc alatt lefolyt a kellő mennyiség. Viszont az elmúlt fél év során 2-szer is úgy jártam, hogy a tű beszúrása után csak nagyon kis mennyiségű vér folyt le (80-100 ml), megállt az áramlás, és utána a nővérek akárhogyan állítgatták a tűt, semmi nem jött. Ők is értetlenül álltak, hogy ez miért történik, pedig jó a vénám, bőségesen ettem-ittam előtte (mint mindig). Rendszeresen sportolok, igaz amióta a konditermek zárva vannak, nagyon korlátozottak a lehetőségeim, télen 2 hónapon keresztül inkább csak szabadtéren sportoltam, mostanában inkább itthon, kint legfeljebb akkor ha van legalább 15 fok. A vérnyomásom mindigis 125/70 körül volt gyerekkorom óta, viszont az utóbbi időben szinte mindig 135-140/75 környéke. Lehet összefüggés a hideg téli időben edzés, és a vérnyomásemelkedés között (évekig konditeremben edzettem előtte, ahol állandó 20-25 fok van, és sokk volt a szervezetemnek, hogy hirtelen téli hidegben nyúzom magam)? Illetve ez összefügghet azzal hogy nem tudok rendesen vért adni? Esetleg átmehetett rajtam a korona, csak nem vettem észre és így csapódik le rajtam? Vagy nagyon stresszes vagyok a járvány, lezárások miatt? Tanácstalan vagyok. 25/F

2021. ápr. 10. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem izgulsz nagyon?

Olyankor a venak szukulnek, akar vena gorcsod is lehet.

2021. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán mégsem iszol előtte elegendő folyadékot. Más ötletem nincs.
2021. ápr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az első alkalomkor izgultam kicsit, de ott sem volt gond, meg azt követő 3 alkalommal sem, azokat már szinte élveztem.
2021. ápr. 10. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor marad a kevés folyadék.
2021. ápr. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!