Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy kell meditálni?

Hogy kell meditálni?

Figyelt kérdés
Olyan sokan ajánlották már hogy nagyon jó hatással van az emberre, és én is szeretnék vele megpróbálkozni. Ki hogy csinálja mennyi ideig? Bármi érdekel tényleg:)

2021. ápr. 14. 01:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Én próbáltam youtube videókból,de nagyon nehéz folyamat és rengeteg gyakorlást igényel mire sikerül.
2021. ápr. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy Magyarországon nagyon sok félreértés van a meditáció körül. Egészen mást gondolnak róla sokan. A meditáció, ahogy keleten csinálják, egészen más. Itthon a szóhasználat is azt mutatja, hogy nem értjük mi a lényege. Ha valaki azt mondja például, hogy "azon meditálok, hogy mi legyen a vacsora?" akkor ő biztosan nem tudja mi a meditáció. Az amit ő csinál, éppen az ellenkezője. Ő arra koncentrál, hogy valamit kellene vásárolnia, és készítenie kellene vacsorát belőle. A meditáció meg [keleten] éppen a koncentráció ellentéte.

Úgy tanították nekem, hogy:

helyezkedj el kényelmesen. Ülj, vagy feküdj le, és próbáld meg elszeparálni magad a világ ingereitől, zajaitól fényeitől. És ha lehiggadtál, megnyugodtál és lecsendesedett az elméd, akkor az egyik gondolat követi a másikat. De NEM SZABAD tovább fűzni. Szóval ha jön egy gondolat, hogy nincs otthon kenyér, ez rendben van. De nem szabad tovább fűzni, hogy akkor mikor is szaladjak el kenyérért. És hova. Tehát jön egy gondolat és elmegy. Aztán jön egy gondolat, elmegy, és lesz egy kis szünet. Aztán megint jön egy gondolat. Elmegy. És lesz a következő gondolat előtt szünet. Na ez a szünet - mondta a mesterem - ez a két gondolat közti szünet, na ez a meditáció!

Keleten ennek nagy becse van. A szent emberek többsége több napig tud meditálni. Külön készülnek rá external és internal clearinggel. Napokig koplalnak például előtte. Hogy holmi kakilási, vagy vizelési inger nehogy megzavarja meditálás közben. Van aki a háza tornácán a forgalom zajában, lótuszülésben ülve nyitott szemmel is tud meditálni. Én erre képtelen vagyok. Én általában fekve szoktam elcsendesedni és próbálni megszüntetni a külvilágot. Ha sikerül, nem hallom az ingaóra ütését, vagy a telefoncsörgést sem. De van, mikor valami erős zaj kizökkent. Másik irányba is szoktam eltérülni - ez a meditációból való kilépés nálam a belealvás. Elalszom közben. Szóval a meditáció érdemi része az, amikor a külvilág ingereitől tudod függetleníteni magad, és kiüríteni az elmédet. Ez rendkívül pihentető és feldob. Nagyobb energiákkal szállok le az ágyról egyórányi meditálás után, mintha már az elején belealszom és 55 percet alszom. De valóban rendkívül jó hatása van nem csak az elmére, de a testre is.

A mai pörgéshez szokott európai embernek rendkívül szokatlan ez, és nem is könnyű sem megvalósítani, sem a megvalósításához szabadidőt és zavartalan környezetet keríteni.

2021. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!