Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezdjek meditálni?

Hogyan kezdjek meditálni?

Figyelt kérdés
Rengeteg stressz ért az utóbbi fél évben, aminek következtében 25 évesen átéltem életem első pánikrohamát, és a gondolataim is egyre zavarosabbak mostanában, kezd kimondottan zavaró lenni, hogy sehogy sem tudom kikapcsolni, vagy legalább normális mederbe terelni őket. Egyre többször k*rom fel magam egyre jelentéktelenebb dolgokon és bántok meg olyanokat, akiket még véletlenül sem szeretnék. Egyre több helyről hallom, hogy a rendszeres meditáció segít picit jobban karbantartani az elmét, így elsősorban olyanokat kérdeznék, akiknek van tapasztalatuk a témában, hogy mégis hogyan, milyen körülmények között kezdjem el csinálni.

2020. okt. 7. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy! Csak akkor kezdjél meditálni, ha először pszichésen rendbe tettek, akkor is csak guru felügyeletével.
2020. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

#1 Hülyeség, bárki meditálhat, nincs benne semmi varázslat.

Kérdezőnek: a youtube on rengeteg meditációs, relax zene van, mindenféle témában pl erdei hangok, zen, világűr, stb. Elindítassz egy ilyet, és kényelmesen elhelyezkedsz ülve vagy fekve. Nem a fszságokon agyalsz, hanem nyugiba hallgatod a zenét. Hagyod hogy ellazuljanak az izmaid, megnyugodjon a légzésed és csak pihensz. Ha elkalandozol gondolatban a fszságokra, akkor újra figyeled a zenét. Vannak irányított meditációk is, ahol egy nyugodt hang mondja, h mit csinálj. Ha belealszol az sem baj, úgy is hatni fog.

2020. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom a Meditációs megújulás c. könyvet. Csak kövesd az utasításait, tényleg nagyon hasznos és nagyon intenzív élményt tud adni.
2020. okt. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
A vezetett meditációk jobbak, amikor még kezdő az ember, aztán ha gyakorlott vagy, majd csinálod önállóan is. Én 7 éve rendszeresen meditálok, és tényleg sok pozitív hatása van. Megéri csinálni.
2020. okt. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2020. okt. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kérdező meditálni akar, nem relaxációs technikákat. A meditáció a tudatalattit tisztítja ki. Bagdi Bella van különböző "szeretem a testem" programjai, zene és szöveg, bár meditációinak hívja, de ez nem meditáció, hanem marhaság.
2020. okt. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A meditációban elengedjük a gondolkodást. Ez egy módszer. Eddig az elménkkel (gondolatainkkal) voltunk azonosságban - a meditációban az ürességre (tiszta jelenlétre) figyelünk. Épp ami van - mindenféle gondolkodás nélkül. Amikor megszokottá válik hogy tudunk az üres, unalmas, semmire figyelni - akkor ha bármi olyan jön ami szenvedést okoz, akkor egyszerűen visszatérünk az üres, unalmas, semmi figyelésére - így a gondolkodásunk nem okoz problémát...
2020. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az agykontrollal kezdtem, de a vezetett meditációk is jók. Ajánlom az alfa tv agykontroll youtube csatornát Bertalan Lacival. Nem csak azzal kezdi, hogy lazulj el, hanem irányít, hogy hogyan csináld. Tudom, hogy az agykontroll nem mediáció, de kezdésnek kiváló.
2020. okt. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!