Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, mi ez, pánikroham?...

Mit tegyek, mi ez, pánikroham? Hetente legalább egyszer vagy kétszer előjön, és szinte elviselhetetlen.

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, egyedül élek. Nemigazan lenne okom stresszre, munkába nem stresszesen járok. Viszont munkahelyen kívül kB állandóan egyedül vagyok. Szeretek egyedül lenni, szeretem a csendet, munka után általában alszom, nekem ez az élet körforgása.. Barátaim messzebb laknak, ritkán jönnek csak. De valahogy mindig olyan fáradtnak érzem magam hogy nem is keresem senki társaságát. Viszont hetente egyszer kétszer elkap egy olyan rosszullét, amin érdekes módon csak a nyugtató segít. Elkezdem kapkodni a levegőt, erős hányingerem van, akár órákig, hidegrázás vagy kiver a víz, vagy mindkettő felvaltva, pulzusom 120, az egekben.. És miután beveeszek nyugtatot elmúlik szépen lassan az egész. Mitől lehet ez? Ilyenkor magam mellett se tudnék elviselni senkit még a mobil netet is ki kapcsolom, viszont ilyenkor egyedül is rossz, múltkor még halál félelmem is volt. Mitől lehet ez? :( így is nagyon gyakran fáj a fejem és van migrénem, annak se tudom mi az oka, lehet front érzékenység... De nem így kéne éreznie magát egy fiatal nőnek, mint ahogyan én érzem.. Eletkedvem mindig a nullán..
2021. ápr. 26. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek egy depresszió előjelei. Én is szedek nyugtatót (mondjuk én folyamatosan) de amíg nem szedtem nekem is voltak ilyen problémáim.

Egyébként lehet az sem segít hogy állandóan egyedül vagy, bár nekem sincs senkim megvagyok egyedül is, de az ember társas lény elméletileg,szóval lehet jó lenne ha lenne egy párod.


Amúgy menj el mindenképp orvoshoz és kérdezd meg mi lehet a baj, mert itt nem hiszem hogy normális választ fogsz kapni.

2021. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is szinte minden este veszek be mert anélkül egyszerűen le se csukodik a szemem, rossz alvó vagyok, van hogy felebredek éjjel, hiába alszok el későn folyton. Egyebkent munkahelyen, ahol nincs időm gondolkozni hulyesegen meg bele lovallni magam valami rosszullétbe, ott sosem jön rám, csinálom a dolgom, minden nap be ebédelek rendesen, még se vagyok rosszul utána. Itthon is jobbára este jön rám ilyen. Meg még otthon is néha mikor haza megyek szuleimhez, pedig ott sincs és volt okom soha idegességre. Valahogy olyankor is bennem van a félelem hogy nehogy előttük legyek rosszul és végig nézzék. Ja és amikor barátaimmal vagyok akkor se jött még soha rám ilyesmi.
2021. ápr. 26. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Új hobbi?Mozgás?nyelvtanulás?Valami ami kimozdít..

nyugtató helyett próbálj meg vmi nyugtató teakeveréket,levendula párnát

2021. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben pszichológushoz forulnék.

Az, hogy szinte minden este nyugtatót veszel be, egyenes út a függőséghez. A gyógyszer nem fogja megoldani a problémát, csak csökkenti a tüneteket.

2021. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nezess verkepet es pajzsmirigy ertekeket, az is produkalhat ilyen tuneteket.

De azt is el tudom kepzelni, hogy megszoktad, hogy estenkent veszed be a nyugtatot es olyankor kivanja a szervezeted mar, ezert van a rosszullet.

2021. ápr. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! :) Sajnos nem vagyok orvos, viszont hasonló tünetekkel szenvedtem/szenvedek én is. Annyiban tudok segíteni, hogy elmondom, hogy nekem mi segített nagyon. 26 éves férfi vagyok, egyedül élek. Amióta bejött ez az egész mizéra a vírussal, akkor kezdődtek a dolgok. Talán havonta kétszer, lefekvés előtt úgy éreztem, mintha kimaradna egy-egy lélegzet. Ez addig fajult, hogy 1 év múlva, már minden este rosszul voltam. Sajnos itt én beleestem egy gödörbe, hogy már akarva akaratlanul azon kattogtam, hogy mi bajom lehet.. Fórumokat olvasgattam(NE!), betegségeket kerestem(EZT VÉGKÉPP NE!), tüneteket néztem, biztos voltam benne, hogy beteg vagyok. Persze mentem orvosokhoz(Kardiológus stb) csináltattam vérképet, hormonteszteket, minden tökéletes volt, még is minden este úgy éreztem magam, mint aki most meghal. Sajnos itt már azt vettem észre magamon, hogy nincs kedvem semmihez, nem vagyok sem boldog sem szomorú, nem éreztem kb semmit.. Viszont ez volt az a pont ahol megtaláltam a meditációt! Sosem tudtam elülni a seggemen, képtelenség volt, hogy 20 percet én feküdjek, és meditáljak. Ezzel a napi 20 perc nyugalommal eljutottam odáig, hogy ha rám is törne a pánik, simán tudom kezelni. Végre visszatért belém az élet.. Azért írtam le a teljes történetet, hogy ha kitudod kerülni azokat a dolgokat, amik engem oda vezettek, akkor kérlek tedd meg. Vizsgáltasd ki magad, ha pedig minden negatív akkor próbáld ki ezt a meditációt. Próbálj a levegőn többet lenni, és vigyázz a nyugtatóval. Nekem a sedacur forte elég volt sokszor, mert bebeszéltem magamba, hogy igen, ez is segít. Ami szintén nagyon fontos, ne kezeld magad úgy a fejedben, hogy te beteg vagy. Valamint még egy trükk. Ha érzed, hogy jön a rosszullét, akkor ülj le egy székre, és szorítsd össze az összes izmot a testedben, amennyire csak tudod, majd levegő kifúj, és ismétlés. Sok mindenkit megismertem ezek miatt a tünetek miatt, mentősöket akiket kihívtam, sürgősségiseket, ügyeleteseket. Nagyon kedvesek, de remélem nem fogsz velük találkozni! :) Rendben leszel!! :)
2021. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez színtiszta pánikroham. Antidepresszánssal tünetmentes lehetsz.
2021. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!