Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rössz közérzet, jó vérnyomás?

Rössz közérzet, jó vérnyomás?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul vagyok ma, ilyen többször volt már, hogy pár napig szorít a fejem, a tarkómnál, picit mintha derealizációm lenne, memóriazavar, meg ilyenek. Nagyon-nagyon félek az orvostól, mindentől, ma elmentem megméretni és 121/68 lett. Pulzus 116, mert pánikrohamot kaptam, úgy éreztem nem kapok levegőt, levert a víz.. Nekem akkor az a gyanúm, hogy alacsony lenne a vérnyomásom? Mert ez a 121 már a stressz miatt megemelkedhetett vérnyomás lehet nem? Olvastam, hogyha valakinek 130 a nyugalmi vérnyomása, de fehér köpeny szindróma miatt lehet akár 160 is. Megfelelő lehet-e a gyanúm? Nekem nem is szimpla fehér köpeny szindrómám van, hanem még annak is szerintem a legdúrvábbja :D

2020. aug. 12. 13:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként maga a vérnyomásméréstől félnék, ha lenne otthon akkor is félnék, a magas eredménytől rettegek.
2020. aug. 12. 13:10
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és a fejfájás inkább homloknál van nem tarkó, elírtam.
2020. aug. 12. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Alacsony vérnyomás is okoz rosszullétet és fejfájást, iszol elég vizet?

Otthoni mérést egy idő után meg lehet szokni, eleinte én is féltem, de amióta rendszeresen mérem, megszoktam.

2020. aug. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első blikkre nekem is a dehidratáltság ugrott be.
2020. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat iszok pont ezért, 2-3 litert megiszok naponta. Erre figyelek. De azért köszi
2020. aug. 13. 15:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a szorongástól van nekem..
2020. aug. 13. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! En nekem az atlag vernyomasom 100/60 volt mar 90/60~ is. En akkor vagyok rosszul ha feljebb megy. Igazából igy is rosszul vagyok eleg sokszor, jelenleg arra panaszkodom hogy panikroham szerusegeket produkalok. Sajnos a szivemre is elkezdtem panaszkodni mar 2 eve lassan.. Rettentoen Migrenes vagyok. Ma megyek orvoshoz és kerek beutalot kardiologushoz mert felek leall a szivem. Most is felriadtam es csak stresszelek a hulyesegeken.
2020. szept. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem is ez van. Migrén, és szív dolog. Nem tudom, hogy beképzelem-e, de mintha kattogna a szívem.
2020. szept. 25. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!