Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Covid vakcina után 5-6 nappal...

Covid vakcina után 5-6 nappal után lévő "fejfájás" normális?

Figyelt kérdés
6 napja kaptam meg az astrazenecát, 2 napig lázas voltam, majd 1-2 napig jól lettem. Viszont 2 napja mintha nyomná valami a fejemet,illetve magas a nyugalmi pulzusom(90).Néha izzadok, főleg a lábfejem.

2021. máj. 1. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2-3 hétig fájt utána a fejem. Az oltás utáni pár napban sokszor teljesen leizzadtam.

Ha csak enyhe fejfájás, az belefér. Más típusú oltás után is elő szokott fordulni.

Ha neaggyisten súlyossá válna, homályos látással, szédüléssel, hányingerrel társul, akkor irány az orvos! Vagy inkább a mentő.

2021. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is Astrát kaptam és benne vagyok astrás csiportban facebookon, írták többen is, hogy alkalmanként fáj a fejük, van, akinek hetek óta súlyosan. Én soha nem voltam fejfájós, de azóta megérzem a frontot, tegnap ilyen furán fájt a halántékomnál a fejem, máskor a hátul szokott. Remélem ez idővel elmúlik, bár nem erős fájdalom, de akkor is bosszantó, hogy eddig sosem volt vele bajom...2,5 hete kaptam.


A másik, nekem is azóta sokszor gyorsan ver a szívem, de ez lehet előtte is így volt, csak nem figyeltem rá. Mindenesetre én elmegyek egy kivizsgálásra. Plusz a vádlijaim is gyakran enyhén fájdogálnak, ami szintén az oltás miatt van, olvastam róla. A másodikat nem adatom be, kell a francnak, hogy huszonévesen már ilyen problémáim legyenek :D

24N

2021. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 az Astrazeneca esetén a második oltás után kevésbé jelentkeznek mellékhatások, mint az első adag után. Hiába ad az első oltás is erős védettséget, 12 hét után csökkenni kezd az ellenanyagok szintje. Tartós védelem csak a a második oltás után alakul ki. Ha már az elsőt beadattad, adasd be a másodikat is!

Anyámnak a Pfizer után fájt a feje egy hónapig, de a második adag után már csak egy napig. Azóta jól van.

A mellékhatásokat mindenképp jelentsd be, és szólj az orvosodnak is, főleg ha továbbra sem múlik el!

2021. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem azért fáj a fejem ,mert magas a pulzusom és a vérnyomásom,de oltás előtt nem volt ilyen gondom.
2021. máj. 3. 17:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen magas? Akkor szólni kéne a háziorvosnak, ilyen reakció nem normális. Láz, hőemelkedés már nincs?
2021. máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hat 130tol 160ig változó
2021. máj. 3. 23:24
 7/10 anonim ***** válasza:
160?? Én kevesebbel is már rég bementem volna sürgősségire.
2021. máj. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magas pulzus lehet, főleg ha lázas voltál, de magas vérnyomás... Hacsak nem idegeskedsz, nem tűnik normálisnak.
2021. máj. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Update: Elmúlt a magas vérnyomásom, nem fáj a fejem sem. Szerintem a vakcina okozta
2021. máj. 9. 16:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jobban vagy!

Azért a mellékhatásokat feltétlenül jelentsd be, hogy tudjanak róla!

2021. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!