Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma reggel kaptam pfizert,...

Ma reggel kaptam pfizert, azóta nemtudom a vállam vonaláig sem emelni a kezem.. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Esetleg valaki voot így?


2021. máj. 17. 21:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Volt *
2021. máj. 17. 21:12
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
A tűtől van, normális. Egy-két nap alatt el kell múlnia, bár nekem kicsit több volt.
2021. máj. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
elmúlik, nyugi. nekem fájt, ha felemeltem, de 2 napig tartott kb.
2021. máj. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De csak ettől?

Bármikor kaptam oltást sose volt ilyen :D

2021. máj. 17. 21:17
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Nekem az oltást követő 3-4 óra múlva kezdett igen gyengén fájni az oltás helye, de 24 óra múlva már semmi nyoma nem volt, ez mindkét oltásra érvényes volt. Igaz, a karom nem próbáltam felemelni direkt, mert nem volt erre késztetésem. Nem kell magát a vakcinát okolni persze. Az oltást ugyanis oltásban, injekció beadásban nem járatos orvosok is végzik, így technikai hibát elkövethetnek. Feleségemnek egy fül-orr-gégész adta be az oltást, a karján tenyérnyi véraláfutás lett, az oltó személy kellő gyakorlat híján nyilván véletlenül eltalált egy nagyobb vénát. Olyat is hallottam, hogy egy házaspárnak napokig tartó komoly lázas állapota következett be, de ennek volt előzménye: pár éve valami rejtélyes fertőzésen estek át, amiből időközben kigyógyultak. Lehet, hogy az a fertőzés valami covid-szerűség volt. A covid ugyanis már 2018-ban itt volt szórványosan. Egy kolléganőm 2018-ban esett át egy addig soha nem tapasztalt módon erős felsőlégúti fertőzésen, orvosnál nem volt, házilagosan kezelte magát, mert a férje háziorvos volt és tudta, mit kell tenni. Csak most, hogy a fő tünetek között az ízlés- és szaglásvesztés is nyilvánosságra került, jött rá arra, hogy covid volt a betegsége oka. Szaglóképessége a mai napig nem tért vissza. Ugyanabban az évben a Németországban élő lánya hasonló betegségen esett át, igaz, ő egy nagyáruházban pénztárosként dolgozott, azaz sok emberrel került kapcsolatba.
2021. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem covid oltás után hőemelkedésem volt, előtte semmilyen oltás után nem volt ilyen. Ahány oltás, annyiféle. Nem kell megijedni, pár nap és rendbejön a karod.
2021. máj. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem ugyanígy voltam. Dél körül megkaptam az oltást, estére már fájdogált, másnap nem bírtam felemelni a karomat, olyan izomlázszerű érzés volt, plusz az oltás helye előbb bepirosodott, aztán bekékült, mint egy zúzódás, és fájt, ha megérintettem olyan 5cm átmérőben. Két nap alatt elmúlt.


Majd ha kapom a másodikat, akkor rákérdezek, hogy ha megint ez lesz, akkor használhatok-e rá valami krémet, vagy jobb, ha magától gyógyul.

2021. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Velem is pont ez volt. Aznap délután meg másnap. Elmúlik.
2021. máj. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt velem is ,2 nap múlva nyoma sem volt a fájdalomnak. Esetleg vegyél be fájdalomcsillapítót , pihenj sokat. Jobbulást:)
2021. máj. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös, mesélgess még hülyeségeket, persze.
2021. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!