Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudományos választ várok:...

Tudományos választ várok: torok + orr ?

Figyelt kérdés

Miért szárad ki a torkom és az orrom reggelre?

Néhány cm-re a padlótól alszom. Hőmérséklet 24-25° szokott lenni úgy 130cm-re a padlótól. Van, amikor bekapcsolom a klímát és akkor valamelyest érzem, hogy túl sok hideget ad, de nem mindig kapcsolom be és akkor is rendszeresen kiszáradok. Sokat szoktam inni este. Iszok, pisilek, iszok, pisilek...ez megy. Az egy másik tény, hogy amikor huzamosabb ideig nem eszek főtt ételt, akkor sokkal többet kell igyak. Jelenleg is ez a helyzet. Azt még nem figyeltem meg, hogy akkor is száraz lesz-e a torkom és orrom, ha ettem főtt ételt.

Várom a hasznos meglátásokat!



2021. máj. 30. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

1: EZ ugye egészségi kérdés.

2: Horkolsz!

2021. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

20-21°C -os hőmérséklet ideálisabb lenne.

Száraz a levegő a szobában, azért szárad ki a nyálkahártya. Inkább nyiss egy kis ablakot, vagy párologtass a szobában. A kaja, az nem tudom mennyire befolyásolja ezt.

2021. máj. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg horkolsz,vagy legalábbis nyitott szájjal alszol, ott veszed a levegőt, ezért kiszárad,

az orrod meg azért szárad ki, mert nem ott veszed a levegőt és nem ott fújod ki, ezért nem csapódik ki (vagy le) a pára ami nedvesítené.

2021. máj. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!