Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha gyakran van a torkom...

Ha gyakran van a torkom gyulladásban, okozhat ilyen elváltozást a hangomban?

Figyelt kérdés
Általánosban teljesen tiszta, dallamos volt a beszédem, jó énekhangom is volt. Olyan 6. osztály környékén megnéztem a hangom oszcilloszkópon, a hullámok nagy részének a csúcsa lekerekített volt. Középsuliban sokat volt gyulladásban a torkom, olyankor még zöngésen beszélni sem bírtam. Pár hónapja szintén megnéztem a hangom oszcilloszkópon, szinte ilyen fűrészes alakja van, teljesen rendezetlen, olyan, mint egy egérrágta kakastarély, semmi harmonikus vagy arányokkal öszevethető dolog nincs benne, a beszédhangom a hétköznapokban is ilyen darás, érces hangzású, szinte nélkülözi a dallamosságot. Ha sokat volt a torkom gyulladt állapotban, okozhat olyan elváltozást a hangszálaimon, amitől ennyire megváltozik a rezgési mintája? Visszaállítható a régebbi állapot? Visszanyerhető az énekhangom?

2016. ápr. 2. 14:41
 1/5 A kérdező kommentje:
2016. ápr. 2. 14:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez roppant érdekes dolog, viszont ha valamitől tartós fizikai elváltozás alakult ki, akkor lehet, hogy megváltozik a rezonanciája a hangszálnak és az okozhat más hangszínt.
2016. ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Walter_Dornberger ***** válasza:

A sok gyulladás a hangszálak megvastagodását okozhatja, ami befolyásolja a hangszínt.

Hogy ez a képen látható hatást okozza e, azt így nem lehet megmondani.

szakorvoshoz fordulást ajánlok.

Az énekesek nem véletlenül vigyáznak a torkukra.

A cigitől is mély reszelős lesz a hang. (Charlie : jég dupla viszkivel)

De ez nem mindenkinek áll jól.

2016. ápr. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha fiú vagy, alapból mélyülhetett a hangod. De biztos, hogy a sok gyulladás nem tett jót.
2016. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, fiú vagyok. Az tiszta sor, hogy mélyülhetett, de a tiszta lecsengéssel összecsengő rezgések ennyire érces, néha rekedtes hangzásúra változhat? Szinte még a beszédemben sincs magasabb, dallamosabb hang, csak ilyen vasreszelékesen kaparó hangom van néha, de ez nem volt így.
2016. máj. 25. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!