Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Első Pfizer oltás után volt...

Első Pfizer oltás után volt másnak is felerősödött szagérzékelése?

Figyelt kérdés

Kb három hete kaptam meg az első Pfizer oltásomat, semmilyen tünetem nem volt a rákövetkező napokban. Most egy-két napja viszont észrevettem magamon, hogy mintha sokkal intenzívebben érezném a szagokat, mint általában szoktam. Az anyukámnak is volt ilyesmi tünete, de nála sokkal hamarabb jelentkezett, négy nappal az oltás után, ezért furcsállom kicsit ezt a három hetet.

Nem tudok másra gondolni, hogy mitől lehetne, terhes nem vagyok.

19/l



2021. jún. 8. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
semmi hasonlót nem tapasztaltam.
2021. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Nekem már jóval az oltás előtt felerősödött, mert terhes vagyok :-) Sőt, a próbálkozós hónapokban is többször "tapasztaltam" ilyet. Szóval nem olyan nehéz ezt beképzelni.


Az oltás után viszont semmi extrát nem tapasztaltam. Én nem gyanakodnék az oltásra, mint okra, mert ugyan a covid okozhat szaglásvesztést, de ennek ismert a hatásmechanizmusa nagyjából, és az alapján nem várható, hogy az oltás meg erősödést okozzon.

2021. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az oltás nem tesz semmit a szaglóhámmal vagy a receptorokkal szóval nem valószínű, hogy az oltás okozta. Én is Pfizert kaptam és semmi ilyet nem tapasztaltam.
2021. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez inkább a covid fertőzes tünete, ugye oltás után is ugyanúgy megfertőződsz, mint nélküle, csak elvileg enyhébb lefolyású.

Én pl. a teljes szaglásvesztésem előtt 2 napig kegyetlen távolságból kiéreztem bizonyos összetevők szagát ételekből, nem is akartam elhinni.

Egyebként meg hormonális változást is jelezhet a szaglás változása.

2021. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Mrns oltás után nem fertőződsz meg. A Pfizer pedig Mrns oltás.
2021. jún. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
#5: ne terjessz hülyeséget.
2021. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Maga az oltás természetesen egyik esetben sem fertőző (van aki ezt hiszi, azért írom).


Utána ha találkozol a vírussal, akkor pedig még nem tudjuk, hogy pontosan mennyire biztosan véd meg magától a megfertőződéstől, de az mRNS vakcinákra valóban van olyan adat már, hogy valószínűleg nagy eséllyel védenek. A többinél sem kizárt ez. A tünetek létét-nem létét könnyebb mérni, ezért volt először csak erről információnk.

2021. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6 miféle hülyeséget terjesztek?

Emelt biológia érettségivel csak tudom, hogy az mRns és az oltás mit is jelent.

Leegyszerűsítve csak a kórokozó tüskefehérjéinek a tervrajzát juttatja be a szervezetbe, amire az immunrendszer megtanul reagálni és utánna felszívódik a szervezetből. A tüskefehérje az a kapcsolódási pont, amivel a vírus csatlakozik a sejthez, belejuttatja az örökítő anyagát és ezzel kényszeríti vírus termelésre azt. Nincs az az isten, hogy az Mrns vakcina miatt a sejtek elkezdjék termelni a vírust, mert ahhoz egy élő vírus örökítő anyaga kellene.

2021. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8: hol írtam olyat, hogy az oltas fertőzne?

Azt írtam, hogy az oltas után ugyanúgy megfertőződhet.

2021. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a hatosnak válaszoltam, arra, hogy ne terjesszek hülyeséget. Tehát kifejtettem, hogy a válaszom "Mrns oltás után nem fertőződsz meg. A Pfizer pedig Mrns oltás." miért nem hülyeség.
2021. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!