Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudnék megszabadulni a...

Hogy tudnék megszabadulni a rettenetes izzadástól?

Figyelt kérdés

Egy kis felesleg van rajtam igen.. 174 cm és 84 kg (35 éves nő).

Nem volt annyira gond ezzel, ha volt is pl tavaly nyáron, inkább hónaljban. Márciusban rámtalált a covid. Azóta a fejem is annyira.izzadós lett. Pl. Ma is reggel átmentem a boltba, amikor még "csak" 26 fok volt, hazaértem, és mint aki hajat mosott, az egész haj, fejem tiszta víz volt 🥵

Most is itt ülök a szobában, pihi van, és most is kezdek vizesedni.

És nem most kezdődött, mióta nyár van.

Májusban is, áprilisban is, ha mozogtam egy kicait, egyből jött a hőhullám ☹️☹️☹️


2021. jún. 18. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg egy pajzsmirigy vizsgálat? Nem értek hozzá, de a pajzsmirigy egyetlen vérvételből simán megvan, csak besétálsz az orvoshoz, és kérsz beutalót. Az egyik tünete lehet a borzalmas melegtűrés, én is azért nézettem meg magamon, mert folyton melegem volt (vagyis az enyhe kifejezés), izzadtam stb. Egy próbát megérhet, ártani biztosan nem árt.
2021. jún. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, mindenképp elmegyek.

Megkérdezhetem, hogy nálad mi,hogy történt? És a vizsgálat után mi lett? :)

2021. jún. 18. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Kijött, hogy enyhe alulműködésem van, ami vicces, mert túlműködés tünetekkel mentem el (magas pulzus, nulla melegtűrés, nyugtalanság stb.) Azt mondták, ez nem szorul egyelőre kezelésre.


Olvastam könyveket az általános egészségről, és kijött, amit addig is tudtam, hogy minden az étkezésre vezethető vissza. Változtattam a szokásaimon is, elkezdtem jóval egészségesebben élni (sok-sok víz, minimális só, kevés fehérliszt, fehérrizs és társai). Azóta évek teltek el, viszont most itt ülök egy kb 30 fokos szobában, és semmi egyebet nem érzek, minthogy meleg van, de nem őrülök bele, mégcsak nem is különösebben zavar. Ilyenkor régen már fetrengtem volna.


Ha nem is akarsz egészségesebb életmódba kezdeni, akkor legalább a vizes tippet fogadd meg. Igyál annyi vizet, amennyit csak tudsz ésszerű keretek között. Szerintem egy-két hét alatt észre fogod venni a változást. (Főleg, hogy az izzadással fokozottan sok vizet vesztesz, amit pótolni kell.)

2021. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj légkondicionált helyre. Nekem csak ez segít, 25 fokban már ömlik, 29 fokban úgy nézek ki mintha a fejem a szökőkútba dugtam volna.
2021. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
3-as remekül összefoglalta a probléma lényegét; minden a táplálkozásra vezethető vissza. És ez a mai nyugati típusú táplálkozás minden, csak nem egészségbarát.
2021. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A vízre akkor szoktam rá nagyon, amikor beteg lettem, azóta is minden nap igyekszem minél többet. Fogyni is szeretnék, főleg ez az oka ;)

Köszi, hogy megosztottad velem. Valószinű, nálam is akkor ez lesz. Most is ömlik a víz rólam, pedig délután mostam hajat, hát kár volt 😢😐

2021. jún. 18. 17:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért ez nem olyan pici súlyfelesleg, hanem jó 20 kiló. Nagyon sokat számít az izzadásnál.
2021. jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

20 kiló biztos nem. Soha nem voltam pillekönnyű, nádszálvekony, anorexiás lány, nő.

Kicsit szélesebb a csipőm, meg a combjaim, igy soha nem leszek 64 kg 😃

2021. jún. 18. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!