Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet kezdeni magas...

Mit lehet kezdeni magas koleszterin szinttel?

Figyelt kérdés

A legutóbbi vérvételen a megengedett határértéken épphogy belül voltam (nekem 5.1 volt a megengedett 5.2 helyett). Apámnak is mindig magas volt a koleszterinje, szóval ez genetikai tényező lehet, mert se nem vagyok elhízva és a vérvétel idején aktívan edzettem is. A stressztől lehet még esetleg, mert szorongásos betegségekkel küzdök és eleve nagyon érzékeny vagyok a stresszre.


Hogyan lehet csökkenteni a koleszterint? A háziorvosom nem mondott semmit rá, pedig az asszisztens kérdezte is tőle, hogy nem kéne e nekem valami a magas koleszterinemre.



2021. jún. 20. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Megfelelo taplalkozas.

2. Sport

3. Rakd rendbe magad mentalisan, menj pszichologushoz, es olvass pszichologiai onfejleszto konyveket a szorongasrok, relaxaciorol

2021. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4. Ha semmi nem segít, marad a gyógyszer. Nekem úgy volt nemrég 7-es a koleszterinem, hogy egész életemben sportoltam, húst alig eszek és sosem stresszelek. Szóval igen, genetika kérdése is részben.
2021. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapesetben hustol lesz magas a koleszterinszint hanem ha tul sok rosszminosegu zsirt fogyasztunk.


Az emberek nagyreeze novenyi finomitott olajokat hasznal nagy hofokon.


De persze ha errol sincs szo akkor genetika. De en azert ebben nem hiszek. Marmint kell lennie valami defektnek smi miatt rossz az eredmeny.


Persze ez az en nezetem

2021. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy a táplálkozásom szinte csak finomított pékárúból áll és felvágottból. Se gyümölcs, se hal, hús is csak ritkán van (de az legalább fehér hús). A megfelelő mozgás megvan.
2021. jún. 20. 22:01
 5/8 anonim ***** válasza:
De ha határértéken belül van, akkor mégis mit kellett volna mondania az orvosnak? Még határérték felett pér tizeddel sincs gáz.
2021. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mara mar kiderult, hogy persze egeszsegesen enni akkor is kell, de nem a taplalkozas befolyasolja, sokkal inkabb stressz es genetikus adottsag. Igazabol a stressz kezelese a lenyeg, de ha nem megy, egeszsegesebb nyugtatot szedni, mint kesobb magas koleszterinre valo gyogyszert.
2021. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Naponta -de tényleg naponta- 3-4 evőkanál zabpehely vízzel 1 perc mikrózás után.
2021. jún. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Atya ég, az én kérdésemnél pedig hipochondereztek engem a 7-es koleszterin miatti aggódásért...


2-es, a 7-es koleszterinre már kaptál gyógyszert?

Én nagyon nem akarok szedni... :(


Ha kaptál, akkor mik a tapasztalataid?

2021. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!