Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tegnap volt gyokerkezeles és...

Tegnap volt gyokerkezeles és a fogam mára nagyon fáj vörös lüktet. Mi az ok?

Figyelt kérdés
Mi baja van? Először be lett tömve nem használt aztán most gyokerkezelve de tok vörös nem bírok enni. Fáj lüktet. Mi bajom van? Ha nincs benne ideg akkor mi fáj?

2021. jún. 26. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Begyulladt a környéke, a fogat tartó szövetek. Nekem azt mondta az orvos, hogy ha ez történik, tehát erős, lüktető fájdalom, feszülés stb. esetén menjek az ügyeletre, mert ki kell szedni a gyökértömést, hogy kijöhessen a genny a gyulladás miatt. Akkor lehet megpróbálni újra lezárni a gyökeret, ha már nem váladékozik annyira.
2021. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerintem nekem nem gennyes. Valami más probléma lehet
2021. jún. 26. 21:40
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miből gondolod, hogy nem lehet gennyes, az csak akkor fog kijönni, ha van hol, vagyis ha kiveszik a gyökértömést. Ha nyitva hagyták és mégis így jártál, akkor pedig eldugulhattak a gyökerek és azzal is orvoshoz kell menni.


De persze te látod a saját fogad, én csak azt tudom elmondani, hogy az enyém milyen volt, végülis neked kell megítélni, mit csinálj.

2021. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De nekem van ideiglenes tömés azzal le lett zárva de most lüktet a fogam.


De mitől fáj ha kivette az idegeket? Azt mondta hideg. Elég italt se fogom érezni. De most még nagyon fáj az inyem

2021. jún. 26. 21:51
 5/14 anonim ***** válasza:

"Szerintem nekem nem gennyes."

"De nekem van ideiglenes tömés azzal le lett zárva de most lüktet a fogam."


Ergo, fogalmad sincs arról, hogy valóban igaza van e az előző válaszolónak, mert benn van egy tömés. Mi lenne, ha bemennél valahova fogászati ügyeletre? Ráadásul nagyon sokszor a gyökérkezelt fog ugyanúgy érzékeny marad, mert nem lehet teljesen kiidegelni.

2021. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mondom hogy a fogat tartó szövetek gyulladása miatt fáj. Nem a fog fáj, hanem azok a szövetek, csak nem úgy érzed. És pont azt az ideiglenes tömést kéne kiszedni, ami benne van, hogy kijöhessen az, ami miatt most feszül.
2021. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hétfőn megyek vissza fogorvosomhoz csak benne bízok nem megyek másik orvoshoz.


De majd ő megmondja ő a szakember csak nekem kicsit fura ez hogy mitől lett ilyen fájó. Először betömte aztán ugyan úgy fájt tegnap gyökérkezelte de megint nagyon rossz. Lehet hogy ki kell húzni? Négy gyökerű nagyörlőfogam van értékes fog. Köszönöm a segítséget, válaszokat!

2021. jún. 26. 21:57
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy azt nem érzed, hogy mintha megemelkedett volna egy kicsit a fog? Mert az is a fog alatti gennyes gyulladás egyik jele (de attól még, ha nem érzed így, még lehet gyulladt, sőt biztos gyulladt ott valami ha ennyire fáj).
2021. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

És 6* válaszoló!


Amúgy az normális hogy gennyes a fog az ideiglenes tömés alatt?

2021. jún. 26. 21:58
 10/14 anonim ***** válasza:
Ebből még nem következik, hogy ki kellene húzni, nyugi. Csak kicsit több idő kell neki, esetleg segíthet egy kis antibiotikum is, hogy lemenjen a környező szövetek gyulladása. És utána újra megpróbálják lezárni, ha sikerül jó, ha nem, akkor még lehet vele futni pár ilyen kört, hátha.
2021. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!