Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elvakart szúnyogcsípés ellen...

Elvakart szúnyogcsípés ellen mi a leghatásosabb szer?

Figyelt kérdés
Egy csomóban van 5-6 csípés is, amit nagyon elvakartam. Csúnyán bevörösödött és be is dagadt.

2021. júl. 9. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Bepanthen pluszt tennék rá. Fertőtlenít, és gyulladásra is jó.
2021. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Betadine kenőcs esetleg? Aloe vera?
2021. júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi gyógykészítmény nincs otthon akkor semmi se nagyon, szombaton van patika a környéketeken? Esetleg a fagyasztóból vegyél ki valamit és tedd rá, jól fog esni.
2021. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aloe vera
2021. júl. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen fertőtlenítő, ami otthon van
2021. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyereknek az alsó lábszárán hatalmas elvakart sebek vannak a szúnyogcsípések miatt. Jól gondolom, hogy a betadine használhat? Látom, hogy valaki itt is ajánlotta, ill. tavaly próbáltam és jó volt.

Azért kérdem, mert valaki azt mondja, a betadine nem gyulladáscsökkentő.


Nekem amúgy csak a cinkes rázókeverék segít, de a gyerek sebeire (1-2-3 cm hosszúak) nem merem rátenni. Azért írom le, mert hátha másnak jól jön a tipp.

2021. júl. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: A betadine fertőtlenítő, tehát ártani nem árt. Megelőzésképp valami olyan kell, ami enyhíti a viszketést, hogy ne vakarózzon. Persze a legjobb, ha meg se csíp, szóval riasztót először is.
2021. júl. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
önuralom hogy ne vakard tovább.
2023. máj. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!