Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vìzhajtótól magas vérnyomás?

Vìzhajtótól magas vérnyomás?

Figyelt kérdés

Az orvos vízhajtót írt fel (torasemid), kb egy hónapja szedem, napi 1 tablettát. Egy hete a vérnyomásom határozottan elkezdett emelkedni, korábban 130/80 körüli értékeim voltak, most 150-170/90-110 közt mozognak az értékek.

Semmi más gyógyszert nem szedek, nem változtattam semmit sem az étrendemben sem az életmódomban, az egyedüli különbség a vízhajtó.

Megjegyzem, eredetileg szívelégtelenség gyanuja miatt írta fel az orvos, de idöközben a kivizsgálások kimutatták, hogy a szivem teljesen rendben van, tehát emiatt nem lenne szükséges.

Viszont egy ideje elég sokszor vizesedik a lábam, aminek nem tudja senki az okát.

AZ orvos most egy hónapig szabadságon van, ezért nem tudom elérni.


Aki tud valami hasznos infót, kérem, írja meg, elöre is köszönöm.



2021. júl. 14. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Szia, a vizesedésnek számos oka lehet , ha a szív eredet ki van zárva én utána járnék nem e vese eredetű . Nem beszélve arról , hogy a vese probléma tud magasvernyomst / vérnyomás emelkedést csinalni . A vízhajtó nem emeli a vérnyomást ( tapasztalatból mondom) inkább csökkenti . Lehet segítség lenne egy kis so szegeny diéta kezdetnek, de a helyedben minél hamarabb felkeresném az orvosodat.

Üdv .: egy nővér

2021. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A vesetéma is negatív, ezt is vizsgálták, a sószegény étrendet eleve jó ideje tartom, szóval tényleg nem tudom, mi lehet még az ok.


Ha elökerül az orvos, akkor elmegyek hozzá, de addig is valahogy ki kellene bírni nagyobb gond nélkül.

2021. júl. 15. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Esetlegesen nem javulsz, ertem ezalatt azt, hogy még ödémásabb lesz a lábad , esetlegesen nehezlehzes / fulladás jelentkezik irány SBO. Egyebekben jobbulást kívánok és minden jót !
2021. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, igazán nem vagyok rosszul, csak a vérnyomás zavar kifejezetten. Meg köszi a jó kívánságot is!
2021. júl. 15. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!