Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kevés a vasam, vitamonok...

Kevés a vasam, vitamonok szedése mellett akkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Megyek a körzeti orvoshoz, de szeretném tudni,hogy mire számíthatok?

Vashiányos vérszegény vagyok, folyamatosan szedem a vas vitamint, és a mostani laboreredményem sem hozott javulást.



2021. júl. 16. 07:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem szívódik fel jól a vas, amit szedsz.

Lehet, más fajtát kellene szedned. Lehet, hogy más ásványi anyag, vagy vitamin hiánya okozza a rossz felszívódást. És van olyan bélprobléma is, ami okoz ilyet.

2021. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Érdemes megfontolni a vas injekciót/infúziót, az feltölti a vas "raktárakat".

Kérdezz rá az orvosodnál, hátha megfelelő lehet neked ezt a megoldás.


Bizonyos betegségeknél egyszerűen nem tud felszívódni, hiába szeded tablettában. Én Ferrlecitet szoktam kapni, infúzióban.

2021. júl. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen én is érzem, hogy most utána kell járnom, mert hosszú ideje tart ez az állapot.

Ha a háziorvost kérem további vizsgálatokra, hova fog beutalni?

2021. júl. 16. 08:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Itt biztos valami felszívódási zavar van. Elsőkörben házi orvos ő tud beutalni szakrendelésre, ha TB alapon szeretnél menni vizsgálatokra.
2021. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megnézegetem a magán részt is, az gyorsabb lenne...de ha nagyon durvák az árak, akkor tb-s lesz.
2021. júl. 16. 08:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a belgyógyász, hogy a vasfelszívódási zavar oka a gluténérzékenység. Mióta diétázom teljesen jó a vasfelszívódásom és a vérképem pedig nem szedek vasat. Nem is kell szednem, mert nem a bevitellel volt baj, hanem a felszívódással.
2021. júl. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm kedves utolsó,akkor megpróbálom én is a diétát.Ez nem is lesz egyszerű, mert szinte mindenben van glutén:(
2021. júl. 16. 08:46
 8/12 anonim ***** válasza:
6 vagyok. Nem azért írtam le, hogy ráncok kipróbáld a diétát! Menj háziorvoshoz és az ad beutalót a területileg illetékes belgyógyászhoz. Nekem is fél év kellett, mire teljesen át tudtam állni.
2021. júl. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen megyek orvoshoz, de addig lassan elkezdem csökkentetni a glutént, úgyis sajnos szinte csak azt eszem, legalább figyelek az egészséges étkezésre.
2021. júl. 16. 09:33
 10/12 A kérdező kommentje:

Vettem ma a patikában glutén gyorstesztet,negatív lett...

Kicsit el vagyok most bizonytalanodva....de úgy döntöttem elkezdem a diétát,hátha hoz javulást.

2021. júl. 20. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!