Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A motorozás valóban ennyire...

A motorozás valóban ennyire káros az izületekre?

Figyelt kérdés
34 éves férfi vagyok. Mostanában egyre többször fájnak a térdeim,vállaim,csuklóim,ujjaim. Raktárosként dolgozok nem végzek megerőltető fizikai munkát,nem sportoltam,hogy ezektől lenne.Egy ortopéd orvos kivizsgált átbeszéltük az életmódomat.Kiderült,hogy a 15 éves korom óta használt kismotor okozta huzat miatt vannak ezek a problémák. Először simson,majd robogót használok a városba kora tavasztól késő őszig. Több vizsgálat után kiderült ,hogy az izületeim 60 körüli ember szintjén vannak.
2021. júl. 24. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Az ízületek érzékenyek a hidegre, ezért is érdemes protektort hordani.

Én lovakhoz, ügetőre jártam ki 4 évig, utána 7-8 év volt, mire elmúlt a térdfájdalom hidegben, pedig 20 év körül voltam. A kutya se mondta, hogy védjem az ízületeimet.

2021. júl. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Huzat miatt lehet állandó gyulladás. De azért le lettél szűrve RA-ra, lupusra stb? Vagy csak "biztos a motor miatt"?
2021. júl. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Én 45/f vagyok, 13 éves korom óta motorozok, mentem télen is, mínuszokban, esőben, a védőfelszerelést leszartam, nem is volt akkoriban. Most sokszor menni se tudok úgy fáj mindenem.
2021. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

Kizárt, hogy ennyi izület fájjon a motorozástól ilyen fiatalon. Ennek valami komplexebb oka lehet. Akár autoimmun betegség.

38 éve motorozom, ma már inkább csak hobbi, de a 80-as években és a 90-es évek elején télen-nyáron motorral közlekedtem. -10 fokban is elmentem 50 km-re Szilveszterezni motorral, és 51 évesen sincs semmi baja az izületeimnek. Lehet, hogy 60 évesen már fog fájni valamim, de nem gondolnám akkor se, hogy a motorozás miatt.

2021. júl. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azert majd 20 év alatt simán kijöhetnek ilyen dolgok. Én csak kocamotoros vagyok, de az igazi megszallott ismeretsegi körből bizony van hasonló tünet.
2022. febr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!