Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnék leszokni az...

Hogyan tudnék leszokni az alkoholról, és visszatérni az életnek a rendes kerékvágásába?

Figyelt kérdés

Szeretnék minden válaszolót megkérni, hogy az ítélkezős válaszokat mellőzzék légyszíves.


18 éves vagyok és sajnos különböző okok miatt 1 éve teljesen bele keveredtem az alkohol világába. Kezdetnek még csak 2-3 alkalommal ittam egy héten de mostmár egy 3 hónapja minden nap. Semmi mást nem iszom szinte csak sört, illetve ritkán fröccsöt. Jól esik mert olyankor nem jutnak eszembe a problémák és gondok.


De az a baj hogy olyan szintre jutottam ami már elfogadhatatlan. És én tudom magamról hogy ez gond és ez ellen tenni kell. De az egész témában a legrosszabb, hogy sajnos megjelentek az elvonási tünetek…


Már egy két hónapja éreztem néha szédülést illetve izzadást mikor még nem ittam aznap, de a mai nap volt az eddigi legrosszabb. Most az elmúlt három este/éjszaka nagyon szétcsaptam magam végig, és a mai nap volt az ami egy pokol volt.


Már délelőtt elkezdődött a heves szívdobogás, deralizáció, szédülés és össze esés érzés, eddig ilyen durva sose volt és bár abszolút nem kívántam és nem is akartam ma inni de muszáj volt lemennem venni 4 sört már ilyenkor délután, hogy jobb legyen a közérezetem.


Nem tudom mit tegyek vagy hogyan jöhetnék ki ebből. Elfáradtam nem szeretném már folytatni maximum úgy amivel semmi gond nincs, hogy egy vagy két hetente egyszer hétvégén…


Mentális függőséget nem érzek csak fizikait, és attól félek, hogy delirium tremens alakul ki nálam, ezért is mentem le ma is venni italt pedig egyáltalán nem volt rá mentálisan szükségem.


Én csak vissza szeretnék menni sportolni, karatézni, edzőterembe, és szeptembertől a tanulásra koncentrálni, de félek, hogy ilyen tünetek mellett ez nagyon nehéz lenne… az alkohol lerakására értem.


Pszichiátárhez már van időpontom, de érdekelne hogy az itteniek mit tudnának esetleg tanácsolni…


Elnézést a hosszú szöveg miatt, és előre is köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 28. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"Most az elmúlt három este/éjszaka nagyon szétcsaptam magam végig, és a mai nap volt az ami egy pokol volt."

- maga a pokol... az b+. Aki legény éjjel legalább ne rinyáljon.



"és attól félek, hogy delirium tremens alakul ki nálam"

- Ez attól lehet, hogy nem egyszerűen olyan hülye vagy, hogy nem tudod mi a delirium tremens de még arra is alkalmatlan vagy, hogy utánaolvass.

2021. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na az első mondatom pontosan az ilyen hozzá szólások miatt lett odaírva. De hogy őszinte legyek az első mondatoddal még egyet is értek, de én csak tanácsokat illetve segítséget akartam kérni mivel én is tudom hogy nagy a baj.


Második válaszodra meg annyi, hogy az egyik ok amiért ez az egész elkezdődött, kb ilyesmik miatt volt szóval ez is egy probléma. Őszintén tényleg nem tudok sokat róla de félelmetes a gondolat.

2021. júl. 28. 18:31
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Attól, hogy te odaírod, hogy csak üntyülpüntyülü pátyolgassuk a kis lelked még nem biztos, hogy mások ezt akarják. Üdv az internet világában!


Nem volt még eddig második válaszom.


Amit írtam nem itélkezés volt hanem ténymegállapítás. Ha olyan hülye vagy, hogy a saját beképzelt bajodnak sem vagy hajlandó utánaolvasni, akkor hagyd az egészet.

2021. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kettő idézetedre adott válaszaid vettem két különbözőnek.

Nekem a lelkem nem kell pátyolni én csak szimplán egy tanácsot egy tapasztalatot szerettem volna kérni aki átélt hasonlót vagy ért hozzá.

Tudom milyen az internet világa, nem is zavar, csak próbáltam elkerülni.


Az utolsó mondatra meg csak annyit, hogy innen kezdődött minden, még a piázgatások előtt:)

2021. júl. 28. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak aa - anonim alkoholista gyűlések. Ezt meg kell nézni hol lehet a közeledben pl drogambulancia vagy ilyesmi, ahol vannak ilyenek. Egy biztos. Ott aztán senki nem fog elítélni, vagy megmondani a tutit. Azt sem tudom elmondani hogy mitől működik. Viszont sok embernek hatásos lehet ;)
2021. júl. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Delirium tremens csak nagyon komoly alkoholfüggőknél alakul ki. A te függőséged inkább lelki.
2021. júl. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én 4 évig voltam alkoholista 20-24 éves korom közt. Az elején csak esténként 1-1 sörrel indult. Az utolsó 1 évben már napi 3 üveg bort megittam minden nap és nem bírtam józanon elmenni otthonról. Elkerültem egyetemre a családtól távolra, azért tudtam ezt megtenni.


Én magamra hívtam a mentőket aznap este, amikor úgy döntöttem le akarok állni. Elmondtam nekik mi a helyzet (a telefonban én is delíriumot mondtam, én is tudom és leszarom hogy ez még nem az). Előbb egy éjjelre a detoxba vittek, majd 1 hétig feküdtem kórházi pszichiátriai osztályon más függők közt. (Ott amúgy a 40-60-as alkeszok tömegét is súlyos volt látni.) 3 fajta gyógyszert adtak, ami segített a fizikai elvonási tünetek ellen, az egyiket 1 hétig, a másikat 1 hónapig, a harmadikat 3 hónapig kellett szednem.


Ez mellett elkezdtem járni AA gyűlésekre a kórházból kijövet és egy másik civil szervezethez is, akik függőkkel foglalkoznak.

28/F

2021. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.


Teljesen átérzem a helyzetedet.

Én ugyan már 40 vagyok, de szintén belekerültem az alkohol fogságába, 21 évesen kezdtem inni, egy nehéz gyerekkor és ebből adódó pszichés/ önértékelési problémák miatt.

Aztán voltak pár éves kihagyások, amikor semmit, utána megint és így tovább, ismétlődött.

Én is csak sört iszom, de abból néha nagyon sokat :(

A delirium tremens-től nem kell félned, ahogy írta vki korábban, tényleg csak komoly függőknél szokott kialakulni.

Azok alapján, ahogy leírtad a fogyasztásod, nálad biztos, hogy nem fog.

Viszont az első pár nap, amikor nem iszol, iszonyú nehéz lesz, erre készülj.

Feszült, ingerlékenyebb leszel, mindenre ugrasz majd.

Esetleg pár másodperces tudatzavar lehet,furcsán fogod magad érezni, mintha nem ebben a világban lennél, ködös tudatállapot ( nálam is volt,amikor hirtelen elhagytam), de ez nem veszélyes.

Ha tudsz, kérj esetleg segítséget rokontól, közeli jó baráttól, akinek szégyenérzet nélkül elmered mondani és megért, és remélhetőleg támogatni fog.

Nagyon sok erőt kívánok, képes vagy rá, hidd el! :)

2021. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!