Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 110/80 vérnyomás mennyire...

110/80 vérnyomás mennyire alacsony?

Figyelt kérdés
32éves,egészséges nő vagyok.A vérnyomásom általában 120-125/95 körül szokott lenni, de az elmúlt napokban nagyon csodálkoztam amikor 100-110es értékeket mértek.Igaz,az elmúlt napokban sokat is feküdtem egy láb sérülés miatt..Ez még belefér vagy érdemesebb több kávét stb inni?Alapból nem szoktam rendszeresen a vérnyomásom mérni csak most megmértem és kevésnek találtam...Köszönöm a választ

2021. júl. 30. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Fekve ne várj többet. Bár idősebb vagyok de fizikai aktívitás után is sokszor csak 90-65 a vérnyomásom. Tehát túlélhető.
2021. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez még simán normális, én még nem nevezném alacsonynak sem.
2021. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem alacsony, még a normál tartományban van.
2021. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Én kicsit alacsonyabbnak élem meg,de elképzelhető,hogy ennek a több pihenés,fekvés az oka.Nem szoktam,csak ritkán kávézni,de most iszom napi kettőt és az ltalán segít.Mwgnéztem amúgy kalkulátorban orvosi oldalon,és tényleg azt írták,hogy ez nem alacsony hanem optimális ...
2021. aug. 1. 14:46
 5/5 anonim ***** válasza:
4# Ez így van, tényleg optimális. A fekvés miatt viszont elszoktál a terheléstől, így könnyebben elfáradsz/szédülsz/fáj a fejed. A kávé mellett érdemes lenne olyan mozgásformákat végezni, amikkel nem terheled a sérült lábadat. Így több energiád is lesz. (3#)
2021. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!